[ad_1]

۹۹.۹ درصد مردم شهر‌ها از آب بهداشتی برخوردارندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو در استان هرمزگان از طریق ویدئوکنفرانس توسط «حسن روحانی» رئیس جمهور برگزار شد.

روحانی در آئین افتتاح این طرح‌ها اظهار داشت: افتتاح‌های بزرگی که پیش روی ما در استان هرمزگان است می‌تواند موجب امنیت و نشاط مردم برای زندگی و آینده‌شان باشد. این خیلی مهم است که وزارت نیرو یک برنامه‌ریزی داشته باشد که مردم مطمئن باشند آب تصفیه شده برای آن‌ها پایدار است.

رئیس جمهور با اشاره به طرح‌های افتتاحی در استان هرمزگان بیان کرد: جاسک به زودی به یک بندر صادراتی مهم نفت تبدیل می‌شود. به مردم عزیز ایران عرض می‌کنم که همه توجه داریم وقتی آدم داخل نعمت است از نعمت غفلت می‌کند و آن را زائل می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مردم با فرهنگ با صرفه جویی در مصرف آب و برق ما را یاری کنند، تصریح کرد: آب و برق نعمت بزرگی است، چون برق ما آب ما قطع نمی‌شود توجه به این نعمت سخت می‌شود مثل ماهی که در آب است حس نمی‌کنیم که چقدر آب مهم است.

روحانی تاکید کرد: در آغاز پیروزی انقلاب ۷۴ درصد مردم شهر‌های ما از آب بهداشتی برخوردار بودند، اما امروز به ۹۹.۹ رسیده است که کار بسیار بزرگی انجام گرفته است. در آغاز پیروزی انقلاب ۲۷ تصفیه خانه در کشور داشتیم، اما امروز که در خدمت شما هستیم با محاسبه اقدامات دولت تا آخر سال، ۱۶۷ تصفیه خانه داریم. امسال حدود ۱۲ تصفیه خانه تا پایان سال افتتاح می‌شود و سال آینده هم در شش ماهه اول هشت تصفیه خانه دیگر افتتاح می‌شود.

وی با طرح این موضوع که برخی می‌پرسند انقلاب چکار کرده است، تاکید کرد: انقلاب اسلامی فقط در بخش تصفیه فاضلاب نسبت به قبل از انقلاب ۶۳ برابر تلاش کرده است و ما دست همه مهندسین و کارگران را می‌بوسیم.

روحانی با اشاره به وجود بیماری کرونا در کشور، گفت: ما در شرایط تحریم و فشار بسیار سختی هستیم، اما بخش اعظمی از افتتاح‌ها توسط نیرو‌های داخلی ایجاد می‌شود. ۹۰ درصد صنعت برق از داخل به وجود می‌آید و نیازمندی ما حداقل است که باید کاری کنیم به صفر برسد.

انتهای پیام/ ۲۰۰

[ad_2]