[ad_1]

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس، مهدی جمالی نژاد ظهر شنبه در مراسم رونمایی از ۲۲ دستگاه اتوبوس شهری کرج، اظهار کرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های سال گذشته بیش از ۲۰ بحران را پشت سر گذاشت از جمله سیل سال گذشته که ۲۵ استان را درگیر کرد.

وی به دیگر اقدامات شهرداری‌های کشور در سال گذشته اشاره کرد و گفت: هجوم ملخ‌ها، زلزله، آتش سوزی مراتع و غیره از دیگر بحران‌هایی بود که مجموعه شهرداری‌ها برای مدیریت آن همکاری و همراهی مؤثری داشتند.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با اشاره به اینکه امروز نقاط مختلف دنیا از جمله کشورهای پیشرفته درگیر ویروس کرونا و چالش‌های ناشی از آن هستند، افزود: امروز روز شهرداری هاست و باید به فعالان این حوزه دست‌مریزاد بگوییم زیرا خط مقدم همه بحران‌ها هستند.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه بحران کرونا موجب بیکار شدن بیش از ۳۰ میلیون آمریکایی شده است، اضافه کرد: اما در ایران پروژه‌های عمرانی همزمان با شیوع این ویروس در حال اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه احداث ۱۶۰ هزار واحد مسکونی اضافه بر پروژه‌های مصوب سال ۹۸ دنبال شده است، گفت: همچنین سال گذشته ۴۰ هزار پروژه زود بازده با همکاری بسیج آغاز و تکمیل شده است.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور گفت: متأسفانه علی رغم زحمات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، بر اساس آمارهای موجود شاخص‌های رضایتمندی مردم وضعیت خوبی ندارد که این مهم بر لزوم توجه بیشتر به این موضوع تاکید دارد.

جمالی نژاد بر لزوم کوتاه کردن دیوار بی اعتمادی مردم نسبت به شهرداری‌ها تاکید کرد و گفت: ارتباطات مردمی مهم است باید در کنار تکمیل پروژه‌ها بر اساس شاخص‌های مورد نظر باید با حضور و مشارکت بیشت مردم موجبات رضایتمندی آنها را افزایش دهیم.

[ad_2]

منبع:مهر