به گزارش خبرگزاری بسیج پرس همزمان با ازسرگیری رقابت های باشگاهی در فوتبال، ماموریت افسران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) ایران برای نمونه گیری از شرکت کنندگان در این رقابت ها نیز آغاز شد.

پیش از این نادو در هر بازی فوتبال و به طور میانگین ۳ تست دوپینگ می گرفت اما طی هفته های گذشته به دلیل شیوع کرونا و تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی به تنها ۲ نمونه در هر بازی اکتفا شد. البته در دیدار ۱۸ مردادماه تیم های دسته اولی ملوان و رایکا که در بندرانزلی برگزار شد و به دلیل حساسیت بالای بازی، ۴ تست دوپینگ گرفته شد.

در مجموع اینکه نادو ایران طی یک ماه اخیر ماموریت خود برای نمونه گیری از بازیکنان فوتبال را در ۸ بازی لیگ برتر و ۵ بازی دسته اول اجرا کرده است. دیدارهایی که از بازیکنان تیم های شرکت کننده در آن نمونه گیری شده، به این شرح است:

ردیف سطح مسابقه دیدار – تعداد تست محل نمونه گیری
۱ لیگ برتر استقلال – تراکتورسازی /۲ تست تهران
۲ نساجی – نفت مسجد سلیمان/۲ تست قائم شهر
۳ گل گهر – شاهین بوشهر /۲ تست سیرجان
۴ پرسپولیس – فولاد /۲ تست تهران
۵ سپاهان – صنعت نفت/ ۲ تست اصفهان
۶ تراکتورسازی – پیکان/ ۲ تست تبریز
۷ سایپا – ماشین سازی/ ۲ تست تهران
۸ پارس جنوبی- شاهین بوشهر /۲ تست جم
۹ لیگ دسته اول خوشه طلایی- مس رفسنجان/۲تست ساوه
۱۰ رادیکا بابل -آلومینیوم اراک/ ۲ تست بابل
۱۱ نیروی زمینی – مس کرمان/۲ تست تهران
۱۲ مس کرمان – آلومینیون اراک/۲ تست کرمان
۱۳ ملوان – رایکا/ ۴ تست بندرانزلی

دیدارهای فوتبال که ماموریت نادو برای کنترل دوپینگ در آنها اجرا شده است

افسران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ علاوه بر ۲۸ تستی که در جریان دیدارهای لیگ برتر و لیگ دسته اول فوتبال گرفته اند، ماموریت خود برای کنترل دوپینگ را در دیدار فینال لیگ فوتسال میان تیم های مس سونگون و گیتی پسند اصفهان نیز انجام دادند. در این دیدار ۲ تست دوپینگ گرفته شد.منبع:مهر