بر اساس نتایج حاصل از طرح آمارگیری باغداری در سال ١٣٩۶، حدود ١,٧ میلیون بهره‌برداری دارای فعالیت باغداری در سطح کشور وجود داشته است.

بر اساس نتایج حاصل از این طرح آمارگیری در سال ۱۳۹۶، حدود ۱, ۷ میلیون بهره‌برداری دارای فعالیت باغداری در سطح کشور وجود داشته است.

به گزارش بسیج پرس، طرح آمارگیری باغداری در تابستان سال ۱۳۹۶ توسط مرکز آمار ایران انجام شد. این طرح با بیش از ۱۱۶ هزار نمونه در سطح کل کشور به مرحله اجرا درآمد.

در اجرای این طرح ۹۸۸ نفر نیروی انسانی شامل مامور آمارگیر، بازبین، مسئول گروه و کارشناس مسئول به طور مستقیم همکاری داشته‌اند.

بر اساس نتایج حاصل از این طرح آمارگیری در سال ۱۳۹۶، حدود ۱, ۷ میلیون بهره‌بردار دارای فعالیت باغداری در سطح کشور وجود داشته است.

مساحت اراضی باغ و قلمستان‌های کشور در سال ۱۳۹۶، ۱, ۸۵ میلیون هکتار بوده است که ۱.۳ میلیون هکتار آن به صورت کاشت ساده (تک محصولی) و ۵۵۹ هزار هکتار آن به صورت کاشت مخلوط (چند محصولی) بوده است.

در سال ۱۳۹۶ تولید کل محصولات باغی حدود ۱۱, ۶ میلیون تن بوده که نسبت به سال ۱۳۹۵ معادل ۴.۸ درصد افزایش داشته است. بیش از ۶۱ درصد تولیدات محصولات باغی کشور مربوط به ۴ محصول سیب، انگور، پرتقال و خرما بوده است.

در سال ۱۳۹۶ تولید سیب، پرتقال، خرما و انگور به ترتیب ۲.۴، ۱.۷۵، ۱, ۲ و ۱, ۷۶ میلیون تن بوده است. مقایسه نتایج حاصل از این طرح نشان می‌دهد در سال ۱۳۹۶ تولید محصولات سیب، پرتقال و خرما نسبت به سال ۱۳۹۵ به ترتیب ۱۴.۴، ۱۲.۵ و ۱.۴ درصد افزایش و تولید محصول انگور در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۵ حدود ۵ درصد کاهش یافته است.

نتایج حاصل از این آمارگیری نشان می‌دهد بیش از ۵۰ درصد باغ و قلمستان‌های کشور به ترتیب در ۱۱ استان کشور شامل استان‌های کرمان، فارس، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، مازندران، یزد، اصفهان، گیلان، سیستان و بلوچستان و قزوین واقع شده است.

یادآوری می‌شود نتایج تفصیلی حاصل از این طرح آماری متعاقبا در درگاه ملی آمار، به آدرس اینترنتی www.amar.org.ir قرار خواهد گرفت.

 

منبع: فارس

دسته بندی: آخرین اخبار, اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>