یک عبرت تاریخی در عملیات مرصاد برای بدخواهان ملت ایران رقم خورد

به گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از ارومیه، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان غربی به مناسبت فرا رسیدن پنج مرداد سالروز عملیات مرصاد بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

بی‌شک دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس به‌عنوان گنجینه عظیم معنوی ایران اسلامی در تمام طول تاریخ جاوید و ماندگار است و ایثار، فداکاری و رشادت مرد و زن، پیر و جوان این مرز و بوم در دفاع از میهن عزیز خویش همیشه در یادها خواهد ماند.

دورانی که مستکبرین و ابر قدرت های زورگوی جهان ۸ سال جنگ خانمان سوز را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحمیل کردند به این امید که این نهال نو پای نظام الهی را در هم شکنند و لکن به توفیق و مدد خداوند متعال رزمندگان اسلام با انجام عملیات های سرنوشت ساز درسی به متجاوزان دادند که هرگز فراموش نخواهند کرد.

‌دفتر زرین حمیت و غیرت رزمندگان و آحاد مردم ایران اسلامی به‌نام هر عملیات غرورآفرینی که می رسد عقل و دل در ورای عظمت ایمان و استقامت رزمندگان و درایت فرماندهان ادای احترام می‌نماید.

لذا عملیات مرصاد یکی از آن عملیات های غرور آفرین  رزمندگان اسلام در مقابل منافقین کوردل و جیره خوار بود که در پنجم مردادماه سال ۱۳۶۷ چند روز پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد، طی عملیات موسوم به «‌فروغ جاویدان» با پشتیبانی  هوایی و زمینی رژیم متجاوز صدام از غرب کشور به خاک پاک میهن عزیز اسلامی‌مان یورش برده و با انجام جنایات  وصف ناپذیر در کرند و اسلام آباد غرب تا نزدیکی کرمانشاه پیشروی کرده که در تنگه پاتاق معروف به مرصاد در کمین رزمندگان ایران عزیز گرفتار شده و با تحمل ضربات مهلک عملیات فروغ جاویدانشان تا ابد به غروب جاویدان آنان مبدل شده و یک عبرت تاریخی برای بدخواهان ملت ایران رقم خورد.

‌اینک پس از گذشت سال ها از آن دوران به کوری چشم دشمنان و به برکت خون شهداء نظام اسلامی به درخت تنومندی مبدل، و مایه امید ملت های ستم دیده و مظلومان شده است.

لذا در چهلمین سالگرد دفاع مقدس یاد و خاطره همه شهدا، جانبازان، رزمندگان، پیشکسوتان  به ویژه عملیات فخر آفرین مرصاد را گرامی داشته و بر ضرورت تبیین انحرافات عقیدتی و بازخوانی چرایی و چگونگی پیدایش منافقین و سایر گروه های معاند از جمله داعش و نقاط مشترک فکری و مشابهت های رفتاری آنان برای نسل های امروز و فردای انقلاب اسلامی و منطقه و تشریح سیاهه جنایت منافقین کور دل که با ترور بیش از ۱۷ هزار نفر از هموطنان بیگناه از اقشار مختلف و مسئولان عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی خسارت های سنگین و جبران ناپذیری را به کشور و نظام تحمیل کرده‌اند، چهره واقعی آنان را معرفی کرده و نقشه شوم دشمنان انقلاب و نظام اسلامی را در ایجاد غفلت و انحراف در نگاه به این گروهک جنایتکار و تروریستی با شکست و رسوایی مواجه سازد.

انتهای پیام/