کمیسیون معاملات با پراخت غرامت به «کمیته تبلیغات نمایشگاه کتاب» مخالفت کرد اما شنده‌ها حاکی است که این وجه قرار است به نحوی دیگر پرداخت شود!

به گزارش بسیج پرس، چندی پیش «محمدمهدی داودی‌پور» در نامه‌ای به محسن جوادی رئیس نمایشگاه کتاب برای سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران برای کمیته تبلیغات نمایشگاه خواهان غرامت شده بود.

بر اساس این گزارش، انتشار این خبر واکنش‌های بسیاری در بر داشت تا اینکه کمیسیون معاملات وزارت ارشاد تشکیل جلسه داد و در نهایت با پرداخت این میزان غرامت به کمیته مذکور مخالفت کرد اما علی رغم مخالفت‌ها هزینه‌ای از طریق موسسه نمایشگاه‌ها به طریق دیگر پرداخت خواهد شد.

حساسیت در این کمیته به این دلیل است که سال گذشته در سی‌امین نمایشگاه کمیته تبلیغات نتوانست سودآوری داشته باشد و در واقع هزینه این بخش صفر درصد بود. تمام همت ارشاد برای خروج بخشی از نشر از طریق سودآوری کمیته تبلیغات نمایشگاه سی و یکم بود چرا که این سود از جهت دیگر می‌توانست شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران را از وضعیت نابسامان ورشکسته خارج کند.

هرچند حرف و حدیث‌هایی پیرامون انتخاب این کمیته هم در زمان انتخاب مدیران مطرح شد اما باز هم راهکار ابداعی چک‌های تضمین موجب شد متولیان امر نمایشگاه بدین واسطه از بازپرداخت پول اطمینان یابند، در این راستا ظاهرا برخی چک‌ها پاس شده و تاکنون یک چک ۴۰۰ میلیونی برگشت خورده است!(سررسید تعدادی از چک‌ها در خردادماه و تیرماه بوده و هنوز وصول نشده است.)

در نامه‌ای که ذکر شد هزینه‌های برق، غرفه بندی، رادیو ، ساخت تابلوهای تبلیغاتی و… درج شده و کمیته مذکور مدعی شده بود که ارشاد به دلیل عملکرد ضعیف باید ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان غرامت پرداخت کند! اما پرداخت این رقم با مخالفت مواجه شده است هرچند شنیده ها حاکی از آن است که قرار است به نحوی دیگر پرداخت صورت گیرد.

این کمیته تاکنون ۴ میلیارد به موسسه نمایشگاه‌ها چک داده است و با توجه به این میزان پرداخت و جذب ۲۰ درصد سود کمیته، محاسبه‌ها حاکی از آن هستند که این بخش نمایشگاه حداقل ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان دریافتی داشته که مبلغ فوق را به حساب موسسه واریز کرده است.

انتهای پیام/

 

دسته بندی: کتاب و اندیشه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>