محمد علی کوزه ‌گر گفت: مجموع کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم به بهزیستی در سال گذشته، ۷۲۹ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبر گزاری بسیج پرس ،نشست خبری محمد علی کوزه ‌گر معاون مشارکت‌های مردمی و توانمند سازی سازمان بهزیستی کشور امروز (دوشنبه) بیست و یکم خرداد ماه سال جاری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور در این نشست میزان کل مشارکت‌های مردمی به بهزیستی را در سال گذشته ۷۲۹ میلیارد تومان برآورد کرد و با بیان اینکه از این میزان ۱۸۸ میلیارد تومان کمک نقدی و مابقی غیرنقدی و خدماتی بوده است، گفت: بالغ بر ۴ هزار و ۸۰۰ مرکز خیریه در سراسر کشور وجود دارد که ۴۲۷ میلیارد تومان کمک مردمی در مراکز غیردولتی و ۳۰۲ میلیارد در مراکز دولتی کمک‌رسانی شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) خود را مجری اصلی جمع‌آوری زکات فطریه می‌داند و سازمان بهزیستی کشور مشکلی با این موضوع ندارد و تنها درخواست ما این است که بر اساس جامعه هدف تحت پوشش هر دو نهاد مبلغ نهایی جمع آوری شده را تقسیم کرده و سهم مددجویان تحت پوشش بهزیستی را پرداخت کنند.

معاونت مشارکت‌های مردمی و توانمند سازی سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) دو نهاد حمایتی‌اند که در کنار یکدیگر هستند و گاهی با هم رقابت مثبت هم دارند، اما در خصوص بحث زکات فطریه موضوع باید مشخص شود.

کوزه‌گر مشارکت‌های مردمی و امور توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: در حال حاضر ۶۴ هزار نفر پشت نوبت برای دریافت خدمات سازمان بهزیستی قرار دارند.

وی افزود: تعداد خیریه هایی که تا کنون از سازمان بهزیستی کشور مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند، شامل ۴ هزار و ۸۰۰ موسسه است و این موسسات در سال گذشته ۱۳۵ میلیارد تومان از محل کمک‌های مردمی، کمک دریافت کرده و مشغول به کار هستند.

معاونت مشارکت‌های مردمی و توانمند سازی سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: ۴۲۷ میلیارد تومان کمک مردمی نیز در مراکز غیردولتی و ۳۰۲ میلیارد در مراکز دولتی جمع آوری شده است.

کوزه‌گر در ادامه تصریح کرد: در سال ۹۶، اعتباری به مبلغ ۵۹ میلیارد ریال به منظور کمک هزینه و ازدواج جامعه هدف تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور اختصاص یافته و هزینه شده است.

وی یادآور شد: مشارکت‌های نقدی مردم در بخش کمک به تامین و تعمیر مسکن معلولان و مددجویان سازمان بهزیستی، کمک به توانمندسازی شغلی معلولان و مددجویان و همچنین در بخش کمک به تامین هزینه معاش و غذای جامعه تحت پوشش صرف شده است.

معاونت مشارکت‌های مردمی و توانمند سازی سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: مسکن ۲۰ هزار خانوار روستایی با کمک و مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در سال گذشته تعمیر شده است و همچنین ۲۰۰ هزار خانوار فاقد مسکن تحت پوشش شناسایی شدند و عملیات اهدا و یا خرید مسکن برای ۱۳۳ هزار و ۴۹۸ خانوار تحت پوشش آغاز شده است.

کوزه‌گر اضافه کرد: ۱۳ هزار و ۹۰۳ خانوار دارای حداقل دو عضو معلول تحت پوشش فاقد مسکن نیز در سال گذشته شناسایی شدند و واگذاری ۸۰ هزار و ۵۰۳ واحد مسکونی به خانوارهای تحت پوشش نیز از دیگر اقدامات سازمان بهزیستی و برنامه‌های ستاد مسکن مددجویان تحت پوشش را شامل می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: از مجموع ۵۹ هزار و ۱۳۶ واحد مسکونی،  تاکنون تعداد ۳ هزار و ۲۸۴ واحد به خانوارهای حداقل دارای دو عضو معلول و ۳ هزار و ۸۶۰ واحد مسکونی به خانوارهای روستایی تحت پوشش واگذار شده است .(منبع: باشگاه خبر نگاران جوان)

دسته بندی: اجتماعی, سلامت و رفاهی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>