رییس کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه دشمنان پیرامون مسئله کمک کمیته امداد به مردم غزه شیطنت کرده‌اند، گفت: از چند روزی که دشمنان شیطنت کرده‌اند، درآمد این مجموعه چند برابر شده است.

به گزارش بسیج پرس، سید پرویز فتاح در دیدار با آیت‌الله مصباح یزدی که در سالن جلسات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه سرباز در برابر امر فرمانده باید اطاعت کند، اظهار داشت: در نظام اسلامی اعتقاد ما بر این است که هر جا، مقام معظم رهبری فرمودند شما نگهبان باشید، ما باید در همان مکان اطاعت کنیم و این افتخار سربازی لطف خداوند است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در موارد مختلف لطف خود را شامل حال کمیته امداد کرده‌اند، افزود: این‌طور نیست که مجموعه ما نقص نداشته باشد اما رهبر معظم انقلاب نسبت به این مجموعه لطف پدری دارند.

رئیس کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند که به خانه مدد جویان بروید و از حال آنان با خبر شوید، تصریح کرد: بازدید از خانه مددجویان مایه خوشحالی آنان و گره‌گشایی از کار آنان می‌شود.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) فرموده است که اگر دشمن از کار شما ناراحت شد، بدانید آن کار شما صحیح بوده است، خاطرنشان کرد: دشمن اسم ما را جزو سومین نفر در لیست تحریم‌ها قرار داده است و در شبکه‌های غربی کمپینی به‌عنوان نه به کمیته امداد پیرامون اینکه کمیته امداد به غزه کمک می‌کند به راه انداخته است.

فتاح با اشاره به اینکه دشمنان پیرامون مسئله کمک کمیته امداد به مردم غزه شیطنت کرده است، ادامه داد: از چند روزی که دشمنان شیطنت کرده‌اند، درآمد این مجموعه چند برابر شده است.

وی به موضوع اغتشاشات سال گذشته اشاره و عنوان کرد: مردم مختصر کمک نظام را احساس کرده‌اند به همین دلیل نمکدان نمی‌شکنند، در جریان اغتشاشات حتی یک نفر از مددجویان شرکت نکرده بود.

رئیس کمیته امداد کشور فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: اقدامات مطلوبی در زمینه فرهنگی انجام‌شده اما کافی نیست، باید به آن عمق بخشید.

وی ابراز کرد: همان‌طور که امام فرمود کار کمیته امداد مدد به حیات است، برکات کار امداد برای نظام همانند صدقه جاریه است.

ازدواج مجدد بیش از ۱۶۰ بانوی سرپرست خانوار استان قم

مدیرکل کمیته امداد استان قم نیز در این دیدار گفت: ۱۵۰ مورد ازدواج دوباره بانوان مطلقه جوان با همسر قبلی خود صورت گرفته است، همچنین در میلاد امام حسن مجتبی(ع) نیز ۱۷ مورد دیگر انجام شد.

‌اکبر میرشکار ‌با اشاره به فعالیت‌های کمیته امداد در قم، اظهار داشت: اقدامات بسیار مهمی در سال گذشته در زمینه‌های فرهنگی و غیره در سطح استان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه زنان تعداد مطلقه جوان در قم بسیار زیاد است، افزود: فعالیتی در این زمینه انجام‌شده است و آن اینکه گروهی از طلاب خواهر و برادر برای مشاوره به خانه‌های آنان می‌روند و یکی از نتایج مثبت آن ترک اعتیاد برخی از شوهران این بانوان است.

مدیرکل کمیته امداد استان قم ادامه داد: فعالیت‌های بسیاری در زمینهٔ زوج‌هایی که طلاق گرفته‌اند ازجمله ایجاد شغل، بیمه کردن آنان و فراهم کردن زمینه ازدواج دوباره با خانم قبلی، ایجادشده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵۰ مورد ازدواج دوباره بانوان مطلقه جوان با همسر قبلی خود صورت گرفته است، همچنین در میلاد امام حسن مجتبی(ع) نیز ۱۷ مورد دیگر انجام شد.

 

منبع:دفاع پرس

دسته بندی: اجتماعی, اخبار ویژه, جامعه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>