[ad_1]

به گزارش گروه حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز (سه‌شنبه) در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه اظهار داشت: بنیاد شهید برای تحقق جهش تولید کارگروه‌های مسکن، اشتغال، درمان، فرهنگی و اصلاح قوانین را تشکیل داده است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی بنیاد شهید عدم همخوانی برخی قوانین با شرایط روز است و بر این اساس برخی قوانین بویژه در بحث اشتغال جهت بهبود زندگی خانواده شهدا باید اصلاح شوند.

اوحدی با اشاره به ظرفیت‌ استان‌ها برای ایجاد اشتغال و تامین مسکن برای جامعه ایثارگری تصریح کرد: در گذشته از ظرفیت استان‌ها غفلت شده بود که با فعالیت‌های میدانی و انعقاد تفاهم‌نامه‌های اشتغال و مسکن درصدد احیای این ظرفیت‌ها هستیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه ۳۰ هزار فرزند شهید و جانباز بالای ۷۰ درصد به استخدام دولت درخواهند آمد.

اوحدی با اشاره به توان ویژه خانواده شهدا در عرصه‌های علمی گفت: وجود ۳۰۰ نخبه ایثارگر در آذربایجان غربی و دو هزار نخبه شاهد و ایثارگر در کشور، گویای ظرفیت‌های عظیم این جامعه برای توسعه ایران اسلامی است.

وی رفع مشکلات درمانی خانواده شهدا و ایثارگران را یکی از اقدامات شاخص برشمرد و گفت: دو هزار میلیارد تومان اعتبار با حمایت سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت مطالبات درمانی از جمله بیمه دی پرداخت شد.

اوحدی افزود: امروز دولت در سخت‌ترین شرایط قرار دارد، چراکه در تحریم‌هایی که استکبار برای کشور‌های منطقه صورت داده بود، حداکثر نفت در برابر غذا بود، اما امروز فشار حداکثری را علیه ما به جایی رسانده‌اند که حتی غذا و دارو را هم تحریم کرده‌اند و صدای نفس‌های خسته جانبازان شیمایی روح و روان ما را آزار می‌دهد، این در حالی است که استکبار جهانی دم از حقوق بشر می‌زند؛ اما یقین داشته باشید که با این روحیه‌ای که مردم ما دارند و با وجود این ارزش‌هایی که کادر درمانی ما با آن برگ زرین دیگری را به نگارش درآورده‌اند، از این گردنه تاریخی هم عبور خواهیم کرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، آذربایجان غربی را یکی از استان‌های برجسته در راه دفاع از آرمان‌های نظام دانست و افزود: مسیر شهادت و ایثار در این خطه کماکان ادامه دارد.

انتهای پیام/ ۱۱۲

[ad_2]