[ad_1]

کلیۀ ظرفیت مراکز درمانی سپاه به بیماران کرونایی اختصاص یافت/ توقف اعمال غیراورژانسی تا اطلاع ثانویبه گزارش گروه سایر رسانه‌های بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سردار احمد عبداللهی در گفت‌وگویی، با اشاره به صدور فرمان فرماندهی معظم کل قوا به رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح مبنی بر تخصیص ظرفیت درمانی نیرو‌های مسلح به بیماران کرونایی، اظهار داشت: مطابق فرمان فرماندهی معظم کل قوا و تأکید ستاد کل نیرو‌های مسلح، دستور عملیاتی به مراکز درمانی و کلیه نیرو‌ها و رده‌های خودمان در سپاه دادیم که بدون هیچ محدودیتی در خدمت بیماران کرونایی باشند.

وی افزود: کلیه اعمال الکتیو و غیر اورژانس این مراکز را لغو کردیم و گفتیم تا اطلاع ثانوی هر گونه اعمال غیر اورژانس متوقف باشد.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه از در اختیار بیماران کرونایی بودن تمام ظرفیت‌ها و درمانگاه‌های سپاه در سراسر کشور خبرداد و اضافه کرد: در حال حاضر مراجعات به مراکز ما رو به افزایش است.

وی ادامه داد: چند روز پیش در بیمارستان بقیةالله ۲۶۰ نفر بستری بودند، این آمار امروز به ۲۸۰ – ۲۹۰ بیمار رسیده است، در مجموع تمام تمهیدات و پیش بینی‌های لازم برای اینکه در خدمت مردم عزیزمان باشیم و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کمک کنیم، همه مجموعه‌های بهداشت و درمان را گسیل کردیم و خدمات ارایه می‌دهند.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه تأکید کرد: تمام ظرفیت مراکز درمانی ما به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده و کلیه اعمال جراحی غیر اورژانس لغو شده است و فقط اعمال جراحی اورژانس را انجام می‌دهند.

عبداللهی تصریح کرد: تمام قد در خدمت بیماران کرونایی هستیم، ما هر چقدر هم تخت اضافه کنیم مشکل این نیست، این مشکل را باید از سر چشمه حل کرد.

وی با بیان اینکه باید قطع زنجیره تماس را هدف گذاری کنیم، اضافه کرد: باید تمهیدات لازم توسط دولت لحاظ شود و فعالیت‌های غیر ضرور تعطیل شود.

عبداللهی تأکید کرد: مسافرت‌ها کاملاً کنترل شده باشد و فعالیت‌های غیر ضرور منع شود، مثلاً طلافروشی دو هفته سه هفته باز نباشد چه اتفاقی می‌افتد، ما از این فشاری که وجود دارد و از این شرایط خاص بیرون بیاییم، بعد آن فعالیت‌ها باز شود.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه ادامه داد: وقتی تجمعات ما و رفت و آمد‌های شهری هنوز وجود دارد، هر چقدر تخت و نیروی درمانی اضافه کنید، چاره کار نیست، نباید اجازه داد تماس‌های کرونایی صورت بگیرد.

عبدالهی افزود: این کار هم در اختیار دولت است و باید تمهیدات لازم را پیش بینی کند، امروز مصوبه هیئت دولت و ستاد ملی کرونا جریمه ۵۰ هزار تومانی برای کسانی که ماسک ندارند، هست. دولت مسافرت‌های غیر ضرور را جریمه کنند.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه اظهار داشت: اجتماعات غیر ضرور مثل مراسم عزاداری و عروسی برگزار نشود، تا ما از این فشار خارج شویم.

منبع: میزان

انتهای پیام/۳۴۱

[ad_2]