کشورهای عربی و اسلامی محاصره یمن را بشکنندبه گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، طه المتوکل وزیر بهداشت یمن گفت: ما از کمک های پزشکی سلطان نشین عمان و جمهوری اسلامی ایران و کشورهای دیگر تشکر می کنیم و به آن ارج می نهیم.

وی افزود: محموله کمکها شامل؛ تجهیزات جدید پزشکی و دستگاههای تنفس مصنوعی، ابزار پیشگیرانه از بیماری و دارو است که پس از سه ماه معطل ماندن (به علت ممانعت ائتلاف سعودی) از سلطان نشین عمان، آمده است.

وزیر بهداشت یمن تاکید کرد: سازمان ملل از وظایف خود در انتقال محموله کمک های پزشکی سرباز می زند و این کمک ها به مدت بیش از سه ماه درسلطان نشین عمان سرگردان ماند.

طه المتوکل از کشورهای عربی و اسلامی و کشورهای آزاده دنیا خواست که محاصره یمن را بشکنند و به ملت یمن کمک های بشردوستانه بدهند.

از سوی دیگر، مارتین گریفیث، نماینده سازمان ملل در امور یمن، در جلسه شورای امنیت از کشورهای عضو این شورا و جامعه جهانی خواست به منظور موفقیت مذاکرات در یمن موضع حمایت‌گرانه داشته باشند.

وی افزود: سازمان ملل برای آتش‌بس در یمن در طول عید قربان تلاش می‌کند و باید گام‌های فوری و مستقیم برای آتش‌بس در یمن برداشته شوند.

انتهای پیام/۳۴۱