[ad_1]

کشف یک تن و ۸۰۲ کیلو مواد افیونی در سیستان و بلوچستانبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‎پرس، سردار «احمد طاهری» فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در تشریح این خبر اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های «خاش» و «زاهدان» با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال دو محموله بزرگ مواد مخدر از شهرستان‌های مذکور به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی گفت: در این رابطه ظهر دیروز مأموران انتظامی شهرستان خاش در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام یک سری اقدامات تخصصی، یک تیم از اعضای این باند قاچاق را که با دو دستگاه پژو ۴۰۵ و یک دستگاه خودروی پژو پارس، در حال جابه جایی محموله مواد مخدر در محور خاشزاهدان بودند، شناسایی و به آن‌ها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پر حجم تکاوران پلیس، عرصه را بر خود تنگ دیدند و با رها کردن خودرو‌ها به سمت کوهستان‌های اطراف متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: طی این عملیات و با عکس العمل سریع مأموران ۴ نفر از سوداگران مرگ دستگیر و ضمن کشف دو قبضه سلاح کلاش، سه تیغه خشاب و ۶۰ فشنگ جنگی در بازرسی از خودرو‌های توقیف شده از قاچاقچیان یک تن و ۲۹۴ کیلو و ۵۵۵ گرم تریاک کشف شد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات، شب گذشته مأموران یگان تکاوری شهرستان “زاهدان” نیز در عملیاتی مشترک با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک تیم دیگر از اعضای این باند حرفه‌ای قاچاق مواد افیونی را که به وسیله ۲ دستگاه خودروی سمند حوالی منطقه “نصرت آباد” این شهرستان در حال انتقال مقادیر قابل توجهی مواد افیونی بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی بیان کرد: سوداگران مرگ با ورود به منطقه کمین پلیس به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و پس از یک ساعت درگیری شدید، با رها کردن خودرو‌ها و استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در این عملیات، مأموران انتظامی در بازرسی از خودرو‌های توقیفی از قاچاقچیان ۵۰۸ کیلو و ۴۰۰ گرم انواع مواد افیونی شامل: ۴۱۱ کیلو هروئین، ۸۵ کیلو و ۳۰۰ گرم حشیش و ۱۲ کیلو و ۱۰۰ گرم مرفین کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به اینکه در نتیجه انهدام هر دو تیم این باند سازمان یافته، در مجموع یک تن و ۸۰۲ کیلو و ۹۵۵ گرم انواع مواد مخدر کشف شده است، گفت: نیروی انتظامی با تمام توان در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق حضور فعال دارد و در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام/ ۳۴۱

[ad_2]