کشف بیش از یک تُن تریاک در ایرانشهربه گزارش گروه اجتماعی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سردار «احمد طاهری» جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات این خبر، اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر «ایرانشهر» با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین مواد مخدر، توسط اعضای یک باند حرفه‌ای قاچاق مواد افیونی از شهرستان مذکور به مناطق مرکزی کشور دست یافتند.

وی گفت: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر ایرانشهر پس از یک سری کار گسترده اطلاعاتی و رصد منطقه، شب گذشته اعضای این باند مسلح را که با دو دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ و یک دستگاه سواری سمند در یکی از محور‌های فرعی شهرستان در حال انتقال محموله مواد مخدر به سمت شهر «بمپور» بودند، شناسایی کردند و آن‌ها را به‌صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ به محض ورود به منطقه کمین پلیس با عوامل انتظامی درگیر شدند که پس از ساعتی درگیری بر اثر آتش پر حجم مأموران عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودرو‌های حامل مواد و استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

سردار طاهری بیان کرد: در نهایت با اقدام به موقع مأموران، یک نفر از قاچاقچیان دستگیر و در ادامه طی بازرسی از خودرو‌های توقیفی، یک تُن و ۱۵۰ کیلوگرم تریاک به همراه یک قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات جنگی کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به ادامه تحقیقات برای دستگیری دیگر اعضای این باند، خاطرنشان کرد: مأموران نیروی انتظامی در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق مواد مخدر در سطح استان حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با قاچاق مواد افیونی به‌عنوان بلای خانمان‌سوز جامعه از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نخواهند کرد.

انتهای پیام/ ۲۴۱