کسانی درصدد احیای مجدد فرقه گرایی در عراق هستندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، نخست وزیر عراق روز دوشنبه درباره تلاش عده‌ای برای احیای فرقه‌گرایی در عراق هشدار داد.

«مصطفی الکاظمی» طی نشستی با فرماندهان امنیتی در شهرستان الطارمیه در شمال استان بغداد که دو روز پیش یک فرمانده نظامی در آنجا ترور شد، گفت:«تلاش‌هایی که دلاور مردان ما در تعقیب هسته‌های خفته تروریستی به کار می‌گیرند بزرگ است و ما هرگز اجازه بروز فتنه در الطارمیه و هیچ منطقه‌ای در عراق را نمی‌دهیم»

بر اساس گزارش رسانه‌های عراقی، نخست وزیر عراق در این نشست فرزندان الطارمیه را فرزندان خودش خواند و گفت که نیروهای امنیتی عراق برای حفاظت از آنها تلاش خواهند کرد.

الکاظمی گفت: «نیروهای ما که بهترین پیروزی‌ها و قهرمانی‌ها را در مبارزه با تروریسم کسب کرده‌اند، افتخار همه مردم ما هستند و آنها امنیت شهروندان ما را در همه شهرها حفظ می‌کنند».

اخیرا در حمله تروریستی در شهر الطارمیه بغداد سرتیپ «علی غیدان» فرمانده تیپ ۵۹ ارتش هدف قرار گرفته و جان خود را از دست داد.

کارشناسان امنیتی در عراق هم حملات داعش در الطارمیه را کاملا حساب‌شده می‌خوانند و معتقدند که داعشی‌ها در مرحله آینده به «ترورهای هدفمند» روی خواهند آورد، به گونه‌ای که چهره‌های امنیتی و فرماندهان نظامی را با هدف ایجاد رعب و وحشت هدف قرار خواهند داد.

انتهای پیام/۳۴۱