به گزارش بسیج پرس از مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران بعدازظهر امروز در مراسم عزاداری سیدالشهدا (علیه السلام) در سپاه کربلا، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزای حسینی (علیه السلام)، با قدردانی از سپاه کربلا که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراسم عزای حسینی را برپا داشته است، گفت:‌پاسداران اسلام حیف است که با بیماری از دنیا بروند بلکه در میدان مبارزه با آمریکای جنایتکار، صهیونیست غاصب، تفاله‌های آمریکا  و عوامل استکباری می بایست به شهادت برسند.

آیت الله محمدی لائینی به تاکید موکد رهبر معظم انقلاب درباره تقویت جریان انقلابی در مازندران اشاره کرد و افزود:‌تقویت جریان انقلابی باید سرلوحه همه مسئولان قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران در ادامه با بیان این مطلب که برای تقویت جریان انقلابی چند مولفه وجود دارد، خاطرنشان کرد:‌یکی از مولف‌های تقویت جریان انقلابی، ایمان است. اگر ایمان تقویت و قوی شود، جریان انقلابی هم تقویت میشود  لذا دشمن تمام هدفش را در سست کردن ایمان قرار داده است.

 
امام جمعه ساری با تصریح بر اینکه همه باید برای تقویت ایمان در جامعه تلاش کنیم، اضافه کرد: دشمن با زیرسوال بردن ایمان،شبه افکنی و نیز با ترویج گناه درصدد ضربه زدن به ایمان مردم و جوانان وارد میدان شده که همان اندلسی کردن جامعه است.
 
آیت الله محمدی لائینی با تاکید بر اینکه باید ایمان جامعه را تقویت کرد، افزود: تقویت ایمان باعث تقویت خط خداخواهی ،خط انقلاب اسلامی وخط آخرت خواهی قوی تر می شود.
 
نماینده مقام معظم رهبری در مازندران، با بیان اینکه دستهایی در کار است که نگرش مردم را به سمت مادیات تغییر دهد، گفت:‌مطالبات اصلی مردم تقویت ایمان در جامعه و عمل به احکام شرع است .
 
خطیب جمعه ساری در ادامه با اشاره به اینکه بسیج در بدنه جامعه و نشات گرفته از متن مردم است، خاطرنشان کرد:‌باید روز به روز ایمان را در بسیج تقویت کرد .
 
آیت الله لائینی انقلاب اسلامی را برگرفته از  انقلاب امام حسین( علیه السلام) دانست و گفت:‌اگر میخواهیم از محرم تجلیل کنیم باید انقلاب را حفظ و جریان انقلابی را تقویت کنیم  لذا در تاریخ ،قیام اباعبدالله( علیه السلام)  نتیجه اش انقلاب اسلامی شد.
 
نماینده ولی فقیه در مازندران دومین مولفه تقویت جریان انقلابی را صبر برشمرد و اضافه کرد:‌اولین مسئله که در حادثه کربلا به ذهن می رسد ، صبر اهل بیت( علیهم السلام) است.
 
امام جمعه ساری در همین باره ادامه داد:‌ خاندان اهل بیت( علیهم السلام) در بدترین شرایط و مصیبت ها صبر داشتند و گله و شکایتی نکردند.
 
نماینده مقام معظم رهبری در مازندران، با تاکید بر اینکه باید مردم را به صبر انقلابی دعوت کنیم، تصریح کرد:باید توجه داشت که صبر به معنای آن نیست که ضعف های عمدی و ناکارآمدی بخشی از مسئولین را ندیده گرفت  و مشکلات بخاطر نگاه به خارج است.
 
آیت الله محمدی لائینی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در هفته دولت ، گفت:‌ نگاه به خارج و نگاه به آمریکا یک نگاه غط است.
 
امام جمعه ساری در ادامه سومین مولفه تقویت جریان انقلابی را بصیرت برشمرد و افزود: باید سپاه،بسیج، پایگاه های مقاومت، مساجد و هیئات مذهبی باید پایگاه بصیرت افزایی باشد وسیاست دشمن، دست های پشت پرده را برای مردم  تحلیل کرد.
 
نماینده ولی فقیه در مازندران وحدت و انسجام حول محور  ولایت فقیه را مولفه چهارم در تقویت جریان انقلابی دانست و گفت:‌ وحدت همه جا مطلوب نیست لذا وحدت باید حول محور ولایت باشد تا انقلاب حفظ شود. ائتلافی که محور عربی،غربی،عبری باشد باطل است.
 
آیت الله محمدی لائینی کربلا را مانور ولایت مداری خواند و اضافه کرد:‌، شعیه انگلیسی در تلاش است تا  تا محافل و مجالس امام حسین ( علیه السلام) که راه امام سیاسی و انقلابش هم سیاسی بود، را سیاست زدایی  و انقلاب زدایی کند در این مجالس صحبتی از ولایت و مبارزه با آمریکا نیست .
 
انتهای پیام/