کرامات شهدا دلیلی بر حقانیت راه انبیاء است/ لزوم جمع‌آوری کرامات شهدا به صورت مستندبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از بیرجند، آیت‌الله «سیدعلیرضا عبادی» امروز در دیدار با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: در محاسبات مادی هیچ عدد و رقمی وجود ندارد که بتواند پاسخگوی انواع ایثارها باشد لذا اجر و ثواب ایثارگری‌ها تنها در اندیشه معنوی و الهی است.

وی گفت: شهدا، ایثارگران، جانبازان برای اینکه بندگان خدا و جامعه بشری از قید و بندهای مفاسد آزاد شوند همه چیزشان را ترک کردند و از همه علاقه‌هایشان گذشتند و انقلاب کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌ جنوبی با تأکید بر اینکه شهدا، ایثارگران و جانبازان وظیفه خود را انجام داده‌اند اما باید بدانیم که وظیفه ما در قبال آن‌ها چیست، عنوان کرد: امام خمینی(ره) توصیه کردند که در پیچ و خم مشکلات زندگی ایثارگران فراموش نشوند و این امروز یکی از وظایفی است که بر گردن ما قرار دارد.

عبادی ادامه داد: ارائه خدمات به بازماندگان بزرگانی که به سمت خدا پرواز کرده‌اند یک وظیفه است، اما بالاتر از آن خدمات، دنبال کردن راه و اهداف آن‌ها است، اهداف والایی که اصل آن خدایی ولی آثار آن انسانی است.

وی انقلاب اسلامی را امانت تک تک شهدا و ایثارگران و جانبازان دانست و مطرح کرد: فلسفه حکومت انبیاء بریدن دست ظالم از سر مظلوم و رساندن حق مظلوم به صاحبش است که انقلاب اسلامی ما نیز براساس آن شکل گرفته و هرچه غیر آن باشد ربطی به انقلاب، اسلام و قانون ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌ جنوبی ادامه داد: کرامات ایثارگران، شهدا و آزادگان در دوران دفاع مقدس و بعد از آن خودش را نشان داده و این کرامات دلیلی بر حقانیت راه انبیا است که شهدا آن را طی کرده‌اند.

عبادی اضافه کرد: تاکنون کرامات شهدا، ایثارگران و جانبازان به‌صورت جامع مکتوب نشده لذا اگر چنین اقدامی صورت گیرد نشان راهی برای نسل ‌های آینده خواهد بود تا راه را گم نکنند.

وی متذکر شد: با توجه به اینکه جمع آوری کرامات شهدا با استفاده از ابزارهای امروزی کار مشکلی نیست، پیشنهاد می‌شود شرایطی فراهم شود تا انسان‌های شایسته که اهلیت دارند و اهل قلم هستند، کرامت شهدا را جمع‌آوری کنند.

انتهای پیام/