به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، کتاب «دهه شصت مظلوم» در راستای مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی برای شناساندن حوادث تعیین‌کننده این دهه و جلوگیری از تحریف و جابجایی جایگاه شهید و جلّاد، پژوهش، تبیین و عرضه شده است.

در این کتاب ۱۶ حادثه مهم و حساس مورد بررسی قرار گرفته است و مؤلف سعی کرده با توجه به منابع موجود خودی‌ها و غیرخودی‌ها، واقعیت‌های این حوادث را به‌طور دقیق و در عین حال روان، تحقیق، تدوین و ارائه دهد.

کتاب «دهه شصت مظلوم» منتشر شد

حوادث مهمی چون نخست‌وزیری مهندس بازرگان و فرجام نهضت آزادی، تعیین قانون اساسی و مواضع گروه‌ها و شخصیت‌ها و بازنگری آن، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و پی‌آمدهای آن تا قرارداد الجزایر، آشوب‌ها و کودتاهای داخلی و نقش گروه‌ها و برخی شخصیت‌ها در آنها، بنی‌صدر و حوادث مهم دوره ریاست جمهوری او، ترورها و تروریست‌های دهه ۶۰ ازجمله فرقان و منافقین و عملیات فروغ جاویدان و مرصاد، جنگ تحمیلی از آغاز تا چرایی ادامه آن بعد از فتح خرمشهر و سرانجام آن، سرگذشت قائم‌مقام تحمیلی و مسئله اعدام منافقین در سال ۱۳۶۷، نخست‌وزیری میرحسین موسوی و مسائل مربوط به این دوره، چگونگی انتخاب رهبر جدید انقلاب اسلامی بعد از رحلت حضرت امام خمینی (ره)، در این کتاب بررسی شده‌اند.

این کتاب توسط سعید میرزایی پژوهش و تألیف و توسط مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت در ۶۲۸ صفحه و با قیمت ۶۵ هزار تومان عرضه شده است.

انتهای پیام/۱۲۱