[ad_1]

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس سردار عباسعلی بهدانی‌فرد، پیش از ظهر چهارشنبه در نشست خبری آنلاین با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: تلاش نیروی انتظامی به ارمغان آوردن آرامش و امنیت برای مردم است و نیروهای پلیس در این زمینه حتی از جان خود نیز دریغ نکرده‌اند.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های پلیس استان در حوزه‌های مختلف بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۲۶ تن انواع مواد مخدر در استان یزد کشف شده که این میزان کشفیات در مقایسه با شش ماهه نخست سال گذشته از افزایش ۴۳ درصدی برخوردار بوده است.

بهدانی فرد همچنین از انهدام ۲۹ باند قاچاق مواد مخدر و دستگیری هزار و ۱۵۸ نفر در این زمینه خبر داد و عنوان کرد: پلیس در مقابله با قاچاق مواد مخدر هیچ مماشات و چشم‌پوشی نخواهد داشت.

فرمانده انتظامی استان یزد همچنین از کاهش ۱۲ درصدی سرقت در استان خبر داد و یادآور شد: ۶۴ درصد از سرقت‌هایی که توسط مردم به پلیس گزارش شده، کشف شده و در این راستا ۲۲ باند سارقان خشن منازل و مغازه‌ها و سایر اماکن متلاشی و ۶۲ سارق نیز دستگیر شده‌اند.

بهدانی فرد از افزایش پرونده‌های ارجاعی به پلیس فتا در سطح استان خبر داد و بیان کرد: در شش ماه نخست امسال بالغ بر هزار پرونده در حوزه سایبری تشکیل شده و پلیس فتا با استفاده از توان نیروهای متخصص به آن رسیدگی کرده است.

فرمانده انتظامی استان یزد همچنین به تشریح وضعیت تصادفات استان پرداخت و گفت: مجموع تصادفات استان یزد در شش ماه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته از افزایش ۳۲ درصدی برخوردار بوده و این امر کاهش تلفات ترافیکی را نیز به همراه داشته به نحوی که میزان تلفات ترافیکی در حوزه درون شهری ۴۵ درصد و در حوزه برون شهری ۲۵ درصد کاهش داشته است..

بهدانی‌فرد اظهار داشت: در حوزه امنیت اقتصادی و برخورد با قاچاق کالا با توجه به سال جهش تولید و لزوم برخورد با قاچاقچیان کالا در حدود ۵۷۵ هزار میلیارد ریال کشف شد که این میزان نسبت به سال گذشته ۵۴ درصد افزایش کشف داشته است.

وی همچنین از دستگیری ۴۸۶ قاچاقچی کالا طی سال جاری در استان خبر داد و بیان کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۳ درصدی داشته است.

فرمانده انتظامی استان یزد همچنین کشف مقادیر قابل توجهی لوازم بهداشتی و پزشکی، ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده به ارزش ۴۳۹ هزار میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش مهر، تشریح وضعیت حضور پلیس در بافت تاریخی یزد، ارائه آمار جرایم خرد، وضعیت سربازان مشمول غایب و … از دیگران مباحث مطرح شده در این نشست بود.

[ad_2]

منبع:مهر