توسط ناحیه مسلم بن عقیل تهران بزرگ برگزار می شود؛

چهارمین جشنواره فضای مجازی انقلاب اسلامی، با همت ناحیه مسلم بن عقیل تهران بزرگ از دوم شهریور ماه سال ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

به گزارش بسیج پرس از سپاه تهران بزرگ، چهارمین جشنواره فضای مجازی انقلاب اسلامی، با همت ناحیه مسلم بن عقیل تهران بزرگ از دوم شهریور ماه سال ۱۳۹۹ با هدف غنی سازی تولید محتوای انقلاب اسلامی در فضای مجازی، گسترش و ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی با گسترش و سامان دهی محتوا و ارتقای ساختاری آثار ،شناسایی، معرفی و حمایت از تولیدات و پدید آورندگان آثار فاخر فرهنگی، ادبی و هنری برگزار می‌شود.

در همین راستا معاون فضای مجازی ناحیه مسلم بن عقیل اظهار کرد: این جشنواره در قالب باکس استارتاپی و در دو مرحله با موضوعات مرتبط با انقلاب اسلامی با هدف معرفی تولیدات پژوهش محور در موضوعات مربوطه و ایجاد پایگاهی موثق جهت معرفی تولیدات برتر و قابل اعتنای این حوزه، ایجاد جایگاهی سالانه برای ارزیابی محصولات رسانه‌های دیجیتال ایثار و مقاومت در کشور، افزایش تعامل با فعالان رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی و تلاش برای ارتقا و بهبود آثار، گسترش منابع پژوهشی، اسنادی و مطالعاتی از پژوهشگران و علاقمندان در سطح ملی و فراملی، فراهم کردن محیطی برای ‌ایجاد همدلی و هم‌افزایی بین پدیدآورندگان آثار در حوزه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. 

مرحله اول این جشنواره استارتاپی از تاریخ ۲ شهریور لغایت ۳۰ مهرماه و مرحله دوم آن از تاریخ ۱ آذرماه تا ۵ آذرماه سال ۱۳۹۹ برگزار می شود که در مرحله اول افراد جهت نمونه اثر منتخب تولیدی خود را طبق موضوعات اعلام شده به پرتال دریافت آثار ارسال می نمایند و بعد از اتمام زمان مرحله اول، داوران برای داوری مرحله اول آماده می شوند و افراد برتر را انتخاب می کنند.

افراد منتخب، جهت حضور در مرحله دوم آماده می شوند و در این مرحله به صورت باکس استارتاپی و در محل تعیین شده در شهر تهران گرد هم می آیند و آثار ویژه و حرفه ای را در مدت ۴۸ ساعت تولید خواهند کرد، داوران مجددا ضمن داوری آثار مرحله دوم، برگزیدگان را معرفی می کنند و در پایان مرحله داوری، پس از اجرای مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره استارتاپی فضای مجازی انقلاب اسلامی، به برگزیدگان جوایز نقدی و لوح و تندیس جشنواره اعطا خواهد شد.

حمایت از افراد، مراکز، مؤسسات، تشکل‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه تولید آثار و محصولات فرهنگی و هنری رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، ایجاد بستر رقابت بین تولیدکنندگان رسانه‌های دیجیتال در جهت رشد، شکوفایی و رونق بخشی محتوایی آثار با موضوعات مربوطه و پر کردن خلاً برخی از آثار تولیدی، ایجاد جایگاهی سالانه برای بررسی و معرفی آثار رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

در این جشنواره آثار وبلاگ ها و پایگاه‌های اینترنتی،‌ هنرهای دیجیتال (پوستر، موشن گرافیک، کلیپ و … )، بازی‌های دیجیتال، نرم افزار های تلفن همراه، نرم افزارهای رسانه ای، تولید محتوای متنی (شعر، داستان، رمان) مورد ارزیابی و انتخاب قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند اثرهای منتخب خود را با محورها و موضوعات: مقاومت و انقلاب اسلامی به سبک حاج قاسم سلیمانی، خانواده و گام دوم انقلاب اسلامی، اقتصاد مقاومتی (جهش تولید) را نهایتا تا تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹ به پرتال دریافت اثار به نشانی www.auth.ircfestival.ir ارسال نمایند.

زمان شروع داوری مرحله اول در یکم آبان ماه ۱۳۹۹ و زمان معرفی منتخبین مرحله اول در ۱۵ آبان سال ۱۳۹۹ و زمان شروع مرحله دوم جشنواره از ۱ آذرماه به مدت ۴۸ ساعت و زمان داوری مرحله دوم از ۳ آذرماه لغایت ۴ آذرماه و برگزاری اختتامیه جشنواره ۵ آذرماه سال ۱۳۹۹ می باشد که اطلاع رسانی از آدرس محل برگزاری انجام خواهد شد.

دبیرخانه این جشنواره در تهران، به آدرس: منطقه ۱۸تهران، یافت آباد، میدان معلم، بلوار مدائن، روبروی ورزشگاه شهیدان اسماعیلی، ناحیه مقاومت بسیج مسلم بن عقیل، معاونت فضای مجازی می باشد.

علاقه‌مندان به ثبت نام و شرکت در جشنواره می‌توانند با ورود به سایت www.auth.ircfestival.ir و مطابق راهنمای موجود در سایت آثار خود را ارسال و در صورت بروز مشکل با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۳۰۲۰۴۰ یا آی دی @ircfestival99t در نرم افزار تلگرام تماس حاصل کنند.