[ad_1]

به گزارش بسیج پرس، علی باقری‌کنی، عصر سه شنبه با حضور در محل کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا، ضمن بازدید از این مکان با چند تن از مدیران ستاد اجرایی فرمان امام و چند نفر از داوطلبان تزریق واکسن «کوو ایران برکت» به گفتگو نشست و از مراحل تولید و تست انسانی واکسن مطلع شد.

دبیر ستاد حقوق بشر دستگاه قضا در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص تحریم اخیر آمریکا گفت: تحریم تشکیلات سازنده واکسن کرونا ثابت کرد که مشکل آمریکایی‌ها فقط با “حقوق بشر” نیست، بلکه آنها با “خود بشر” مشکل دارند و در واقع آنها با تحریم ستاد اجرایی فرمان امام قبل از اینکه مؤسسه دانش‌بنیان برکت را تحریم کنند، “پیمان استراتژیک دوجانبه با کرونا” برای کشتار انسان‌ها را امضا کرده‌اند.

وی افزود: این تحریم علاوه بر اینکه ثابت کرد کرونا و آمریکا مشترکاً با حیات انسان‌ها مشکل دارند، نشان داد که مقاومت حداکثری ملت ایران، ماهیت “توحش حداکثری” سیاست “فشار حداکثری” آنها را هم را برملا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: رصد اخبار نشان می‌دهد تحریم شرکت دانش‌بنیان سازنده واکسن کرونا تنها سه موجود شر یعنی ویروس کووید ١٩، رئیس جمهور آمریکا و نخست‌وزیر اسرائیل را خوشحال کرده است که البته این خوشحالی با توجه به روحیه جهادی مدیران ستاد اجرایی و همت جوانان نخبه کشور دوام و تأثیری نخواهد داشت.

معاون حقوق بشر قوه قضائیه افزود: دولت‌های اروپایی که به بهانه اجرای حکم قانونی در مورد یک مجرم اشک تمساح می‌ریزند، چرا در قبال تحریم مؤسساتی که تنها هدفشان احیای زندگی انسان‌ها هستند، سکوت کرده‌اند؟ مراجع حقوق بشری بین‌المللی وظیفه دارند با محکوم کردن اقدام ضد انسانی آمریکا در تحریم دو نهاد خدمت‌رسان به مردم، به مسئولیت خود در صیانت از حقوق انسان‌ها عمل کنند.

باقری ادامه داد: کارنامه درخشان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در خدمت به توده‌های مردم به‌ویژه ضعفا و مستضعفان، هیچ توجیهی برای سکوت دولت‌ها و مراجع بین‌المللی مدعی حقوق بشر باقی نمی‌گذارد.

[ad_2]

منبع:مهر