پیشکسوتان نیرو‌های مسلح در سخت‌ترین برهه‌ها از میهن اسلامی دفاع کردندبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در مراسمی از طرح‌های حمایتی، درمانی و توانمندساز بازنشستگان نیرو‌های مسلح رونمایی و همزمان از طریق ارتباط تصویری دو مجتمع رفاهی ـ تفریحی ویژه بازنشستگان نیرو‌های مسلح در استان گیلان را افتتاح کرد.

امیر حاتمی طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: تکریم و احترام پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت که عمر شریف خود را در راه اعتلای میهن اسلامی، اقتدار، امنیت و عزت کشور صرف کرده‌اند، امری ضروری و انکارناپذیر است.

وی با اشاره به طرح‌های رفاهی، حمایتی، درمانی و توانمندساز سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح (ساتا) تصریح کرد: این طرح‌ها در حوزه‌های «سامانه بازار اجتماعی کسب و کار‌های بازنشستگان نیرو‌های مسلح»، «مهارت‌افزایی و آموزش تخصصی مراقبت از سالمند»، «حمایت از اشتغال و کارآفرینی بازنشستگان و فرزندان نیرو‌های مسلح»، «پرداخت وام قرض‌الحسنه»، «فاز نخست طرح تحولی نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک» و «سامانه سرآمد سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح» جهت توانمندسازی و خرسندسازی پیشکسوتان نیرو‌های مسلح در دستور کار ساتا قرار گرفته است.

وزیر دفاع گفت: بهره‌برداری از مجتمع رفاهی تفریحی نارنج متین چابکسر به مساحتی بالغ بر ۵۹ هزار مترمربع و هتل یاس متین انزلی در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع، در محیطی با نشاط و مطلوب و با امکانات به‌روز جهت ارائه خدمات رفاهی، تفریحی و اقامتی با پذیرش ۷۰۰ خانوار در روز را از اقدامات ارزشمند و جهادی سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح است.

امیر حاتمی با بیان اینکه سالانه حدود ۲۰ هزار نفر به مجموعه بازنشستگان نیرو‌های مسلح کشور افزوده می‌شود، گفت: ضرورت دارد با برنامه‌ریزی‌های ویژه به این قشر شریف و پرتلاش، بهترین خدمات را در کمال تکریم و احترام ارائه کنیم.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه و منزلت پیشکسوتان نیرو‌های مسلح و نیز تأکیدات فرماندهی معظم کل قوا در خصوص تکریم و گرامیداشت بازنشستگان به‌عنوان قشر خدوم و تأثیرگذار در جامعه، اظهار داشت: پیشکسوتان نیرو‌های مسلح در سخت‌ترین برهه‌های ایران اسلامی با نثار عمر با ارزش خود از میهن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند.

امیر حاتمی با بیان اینکه تکریم بازنشستگان، پاسداشت زحمات فراوان این عزیزان است، گفت: برآورده کردن نیاز‌های مادی و معنوی، ارتقاء منزلت اجتماعی، هویت‌بخشی فردی و امنیت روانی بازنشستگان، موجبات حفظ سرمایه‌های اجتماعی کشور را تأمین خواهد کرد.

وی با قدردانی از طرح‌های رفاهی، حمایتی، درمانی و توانمندساز که توسط سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح آماده بهره‌برداری شده است، تصریح کرد: ساتا با ارائه این خدمات خرسندساز باید به گونه‌ای ایجاد آسایش و آرامش این گنجینه‌های ارزشمند عمل کند که محیطی عزتمند و پرنشاط پیش روی زندگی اجتماعی بازنشستگان عزیز قرار گیرد.

وزیر دفاع تأکید کرد: متولیان سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح باید تلاش کنند که با تدبیر و منطبق با نیازها، روحیات و اقتضائات بازنشستگان عزیز به گونه‌ای با بازنشستگان مواجه شوند که شروع بازنشستگی برای کارکنان نیرو‌های مسلح، آغاز زندگی جدید توأم با نشاط و شادابی باشد.

امیر حاتمی با بیان اینکه بخش مهمی از دوره خدمت بازنشستگان همزمان با دوران پرحادثه هشت سال دفاع مقدس و مبارزه جهت دفاع از میهن و آرمان‌های مقدس حضرت امام راحل (ره) گذرانیده‌اند، خاطرنشان کرد: دوران بازنشستگی که اغلب با کهولت سن، عوارض و بیماری‌های مختلف همراه است، می‌بایست بدون دغدغه‌ها و مسائل رفاهی، درمانی و معیشتی باشد.

وزیر دفاع احترام و اکرام پیشکسوتان امری ضروری دانست و گفت: خانواده‌های نیرو‌های مسلح از مسوولان وزارت دفاع توقع و انتظار دارند تا در حد امکان به نیاز‌ها و دغدغه‌های آنان پاسخ منطقی، بجا و به‌هنگام داده شود.

انتهای پیام/ ۲۴۱