[ad_1]

تمام امکانات سپاه برای مبارزه با کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار داردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، فرمانده کل سپاه پاسداران، فرمانده سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از فرماندهان سپاه با وزیر و جمعی از مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار و گفت‌وگو کردند.

سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این نشست، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع)، اظهار داشت: امروز این توفیق حاصل شد تا در این جلسه حاضر شویم و از کادر درمان و بهداشت کشور و مسئولین وزارت بهداشت قدردانی کنیم.

وی افزود: کادر درمان و همه پزشکان، پرستاران و خدمتگذاران عرصه سلامت مدت‌هاست که خالصانه با تلاش‌های فراوان در حال مقابله با این بیماری منحوس هستند و می‌توانیم بگوییم که این اتفاق آزمایش بزرگی برای این افراد بود تا جامعه درمانی کشور با مفاهیم زنده مانند ازخودگذشتگی، ایثار و فداکاری پیوند بخورد و این حماسه بزرگ را به تصویر بکشد که همین موضوع در ارتقاء بخشیدن حالات معنوی جامعه ما اثرگذار است و خوشبختانه پزشکان و پرستاران ما توانستند حماسه‌ای از ایثار و فداکاری را رقم بزنند.

سرلشکر سلامی گفت: ما طی ماه‌های گذشته شاهد گذشت و ایثار کادر درمان و ترجیح دادن حیات بیماران بر سلامت بوده‌ایم که همین موضوع باعث شد فرهنگ برجسته‌ای در جامعه ما شکل بگیرد.

وی ادامه داد: این حماسه‌آفرینی جایگاه فرهنگی ما را در سطح بین‌المللی افزایش داد و هدف اصلی ما از حضور در این مراسم، تجلیل و تشکر از کادر درمان است. بدون شک می‌توانیم بگوییم که این افتخارات با افتخارآفرینی‌های دفاع مقدس قابل مقایسه است؛ چه بسا که این روزها ما شرایط سخت‌تری را تجربه می‌کنیم و ملت ما قدردان زحمات همه عزیزان در این مسیر پرتلاطم خواهند بود.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر در اختیار قرار دادن تمام امکانات درمانی نیروهای مسلح برای درمان بیماران مبتلا به کرونا، گفت: یکی دیگر از اهداف من برای حضور در این جلسه، اعلام آمادگی برای همراهی وزارت بهداشت است.

وی افزود:‌ تمام امکانات سپاه پاسداران از قبیل بیمارستان‌های صحرای، سیار و توان بسیج جامعه پزشکی در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد تا ما بتوانیم با این ویروس منحوس مقابله کنیم. همچنین سپاه آماده پذیرش نقش‌های جدیدتر در این میدان است. 

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: قبل از ظهر جلسه‌ای با دوستان‌مان در استان‌ها داشتیم و به آن‌ها به صورت شفاهی و کتبی ابلاغ شده که از ظرفیت خود برای درمان و پذیرش بیماران مبتلا به کرونا استفاده کننده و ما مرتب بر فعالیت‌های آن‌ها نظارت خواهیم داشت و آماده هستیم ظرفیت خودمان را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: این بیماری به خودی خود از بین نخواهد رفت، به دلیل اینکه ما با یک ویروس زنده‌ای مواجه هستیم که قابلیت تولید مثل دارد و توانسته بخش زیادی از کره زمین را فرا بگیرد و متاسفانه تاکنون چشم‌انداز روشنی برای مقابله با این بیماری در دسترس نیست.

سرلشکر سلامی ادامه داد:‌ با توجه به نامشخص بودن پایان این بیماری، ما باید استراتژی‌های معینی را برای مقابله با این موضوع داشته باشیم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم تا تمامی استعدادهای بیمارستانی و سایر ظرفیت‌های بسیج در خدمت تحقق این مهم قرار گیرد، گفت: در کنار این اقدامات، «کمک‌های مومنانه» و توزیع بسته‌های معیشتی با هدف کاهش مشکلات مردمی که از کرونا و یا غیر کرونا دچار رنج معیشتی هستند، به‌طور مداوم انجام می‌پذیرد.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر ضرورت اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی توسط همه هموطنان، قطع زنجیره تماس را تنها راه برخورد منطقی و موثر در پیشگیری از تداوم شیوع کرونا دانست و گفت: از مردم عزیزمان خواهش می‌کنیم که دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را که از سوی نهادهای مسئول به آن‌ها متذکر می‌شوند، رعایت کنند تا با حفظ سلامتی خود، خانواده و سایرین، شرایط به شکل عادی برگردد.

«سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این دیدار، با بیان اینکه در اولین روزهای تلخ مقابله با ویروس منحوس کرونا، فرمانده سپاه جزو اولین افرادی بود که آمادگی خود را برای همراهی کردن وزارت بهداشت در مقابله با این بیماری اعلام کرد، اظهار داشت: در آن روزهای سخت و لحظاتی که ما خبرهای تلخ می‌شنیدیم، سردار سلامی طی تماسی که با من گرفت، اعلام کرد که سپاه و نیروهای انقلابی در کنار وزارت بهداشت هستند و همین تماس‌های دوستانه سپاه دلگرمی بسیاری برای ما ایجاد کرد.

وی افزود: خوشبختانه با همین همکاری‌ها، یک وفاق ملی و همدلی شکل گرفت و ما از این که نیروهای بسیجی و انقلابی، لحظه به لحظه در این بحران کنار ما بودند، تشکر می‌کنیم.

خاطرنشان می‌شود در انتهای این مراسم، جمعی از مسؤولان به ارائه گزارشی از عملکرد سازمان‌ها در دوران شیوع کرونا پرداختند.

انتهای پیام/ ۱۱۳

[ad_2]