به گزارش خبرگزاری بسیج پرس محسن حاجی‌میرزایی پیش از ظهر یکشنبه در مراسم کلنگ زنی مدرسه ۱۲ کلاسه شهدای «مظفر» در پاکدشت طی سخنانی گفت: استان و شهر و تهران به دلیل مهاجرت‌های فراوان و تحرک جمعیت، همواره با مشکل تأمین فضای آموزشی مواجه است.

وی افزود: حرکت جمعیت در مناطق مختلف استان تهران سبب شده تا برخی از مناطق این استان با تراکم جمعیت بالا باشد و از سویی در منطقه دیگری با تخلیه دانش‌آموزان مواجه شویم، که گذر از این مشکل به تأمین فضای آموزشی جدید نیاز دارد، اکنون مدارسی در استان وجود دارد که دانش‌آموزی در آن تحصیل نمی‌کند و مناطق وجود دارد که با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه استان تهران اکنون به ۱۵ هزار کلاس درس جدید نیاز دارد، گفت: استان تهران پس از سیستان و بلوچستان، محروم‌ترین استان کشور در تأمین فضای آموزشی است.

حاجی میرزایی اولویت وزارت آموزش و پرورش را اتمام پروژه‌های آموزشی نیمه تمام تا ابتدای مهرماه سال جاری دانست و افزود: در این دولت، بودجه نوسازی مدارس نسبت به دولت‌های گذشته هفت برابر شد، که با توجه به این بودجه تلاش داریم، تا بخشی از نیاز موجود به فضای آموزشی را تأمین کنیم.

وی از جلب مشارکت خیرین در طرح «آجر به آجر» خبر داد و گفت: در این طرح سعی داریم هر ۸۰ میلیون ایرانی را در نوسازی مدارس سهیم کنیم، از سویی دیگر بودجه‌ای معادل سه هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان از طریق کمک‌های خیرین برای مدرسه سازی جذب شده است.منبع:مهر