به گزارش بسیج پرس از مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران در گفتگویی با تأکید بر ضرورت پرهیز از افراط و تفریط در عزاداری‌های ماه محرم، همچنین به تعطیلات چندروزه منتهی به تاسوعا و عاشورای حسینی اشاره کرد و گفت: همزمان با تعطیلات همواره موجی از جمعیت از تهران و دیگر مناطق به مازندران سرازیر می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در مازندران  افزود: همانگونه که در اوج شیوع کرونا و ایام نوروز تبلیغات شد که مسافران از سفر به مازندران در نوروز پرهیز کنند، لازم است در تعطیلات دهه اول محرم نیز از سفر به استان پرهیز شود.

آیت الله لائینی همچنین بر لزوم تعطیل کردن طرح‌های دریا و سواحل در دهه اول ماه محرم تأکید کرد و گفت: برخی‌ها متأسفانه شئون ایام محرم را رعایت نمی‌کنند و باید وضعیت سواحل نیز در محرم متناسب با این ایام باشد و باید تعطیل شود.

امام جمعه ساری تصریح کرد: طرح‌های دریا در سواحل مازندران باید در دهه اول محرم به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا تعطیل شود زیرا فعال بودن طرح‌ها زمینه برای شیوع کرونا را تشدید می‌کند.

آیت الله لائینی  خواستار برپایی عزاداری‌ها همراه با شور و شعور حسینی شد و اضافه کرد: این آئین‌ها باید مطابق با مصوبات ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا انجام شود.

انتهای پیام/