به گزارش خبرگزاری بسیج پرس کربلایی «محمد ابراهیم بلبل پور»، خادم اهل بیت عصمت و طهارت و مدافع انقلاب و رهبری، پس از سال‌ها مجاهدت، صبوری، تربیت فرزندان شایسته و تحمل سال‌ها بیماری سخت، عاقبت روز جمعه در تهران آسمانی شد و به فرزندان شهیدش پیوست.

مرحوم محمد ابراهیم بلبل پور، متولد ١٣١٥ در زندگی پربار خود به همراه همسرش، بر اساس الگوی مذهبی، پنج پسر و یک دختر را تربیت و پرورش دادند. این خانواده همزمان با سالهای دفاع مقدس، در این جهاد عظیم مشارکت کردند که حاصلش، شهادت دو فرزند ایشان و جانبازی پنجاه درصدی فرزند دیگر بوده است.

شهید جعفر بلبل‌پور فرزند مرحوم محمد ابراهیم، در سال ١٣٤٦ چشم به جهان گشود. تاریخ شهادتش ۱۹ دی ۶۵ در منطقه عملیاتی شلمچه ثبت شده است. این شهید در جبهه، آرپی‌جی‌زن بود که در شب دوم عملیات کربلای پنج، بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سر شهید شد و به معبودش پیوست.

فرزند کوچک‌تر این خانواده مقاوم و حسینی، شیرزاد بلبل پور در سال ١٣٤٨ متولد شد. جالب اینکه ایشان در کنار برادر شهیدش در عملیات کربلای پنج و در منطقه شلمچه حضور داشت و در ۱۸ دی ۶۵ بر اثر اصابت تیر به ناحیه گردن به شدت مجروح شد و سپس درمانش به خاطر ضایعه نخاعی ماه‌ها طول کشید؛ ولی این موضوع باعث نشد مجدداً قید عزیمت به خط مقدم عملیاتی شلمچه را بزند که سرانجام به ندای حق لبیک گفت و در ۵ مرداد ۶۷ به شهادت رسید.

هر دو فرزند مرحوم محمد ابراهیم بلبل پور سال‌ها جاویدالاثر بودند. پیکرهای مطهر شهید جعفر در سال ۷۵ و شهید شیرزاد در سال ٧٨ توسط ستاد جستجوی مفقودان، کشف و در بهشت زهرا (س) تهران تدفین شدند.منبع:مهر