پدافند هوایی مانع نفوذ مجهزترین پرنده‌های دشمن به خاک ایران شده است

 فرمانده نیروی زمینی ارتش، در پیامی دهم شهریور ماه، روز پدافند هوایی ارتش را به فرماندهی و کارکنان این نیرو تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش متن پیام به این شرح است:

برادر ارجمند امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد

فرمانده محترم نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

دهم شهریور سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) نمایانگر بصیرت و تدبیر هوهشمندانه فرمانده معظم کل قوا(حفظه الله تعالی) در شناسایی تهدیدات و حفظ امنیت پایدار در آسمان کشور است تا آنجا که معظم له پدافند هوایی را خط مقدم  و اولویت اول در رهگیری و کنترل تحرکات هوایی دشمنان عنوان کرده‌اند.

پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس با اهدای شهدای گرانقدر و خنثی سازی قریب به ۲۵ هزار حمله ناجوانمردانه دشمن و در سال های بعد نیز با رصد لحظه به لحظه آسمان کشور در مقابل هرنوع تهدیدی ایستاده و اجازه نفوذ مجهز ترین پرنده های دشمن را به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران نداده است.

امروز دانشمندان جوان و متخصص پدافند هوایی ارتش با تأسی از همرزمان حماسه ساز خود در سایت سوباشی و با درک درست از فرمان حضرت امام خامنه ای عزیز(مدظله العالی) تحریم ها را تبدیل به فرصت کرده و در حوزه ساخت و تولید قطعات پیشرفته‌ پدافندی به دستاوردهای خیره کننده ای نائل آمده اند.

با قدردانی از تلاش مجاهدانه تمام مدافعان آسمان جمهوری اسلامی ایران، فرارسیدن روز پدافند هوایی ارتش را به جنابعالی، خانواده های معظم شهدا، پیشکسوتان، ایثارگران، آحاد کارکنان همیشه بیدار و خانواده های مومن و ولایتمدار این نیرو تبریک عرض می کنم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا