پایان نشست شورای هماهنگی عراقی - سعودی با امضای چند توافق‌نامهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، هیأت عراقی که از روز شنبه برای شرکت در نشست شورای هماهنگی عراقی – سعودی، در ریاض به سر می‌برند، امروز از پایان این نشست‌ها خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری رسمی عراق (واع)، هیأت عراقی در نشست امروز، مجموعه توافق‌نامه‌ها و یادداشت‌های تفاهمی را در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، آموزش، ورزش، انرژی و… امضا کردند.

بنا بر این گزارش، از صبح امروز دور جدید مذاکرات شورای هماهنگی عراقی-سعودی آغاز و در دومین روز از این مذاکرات در ریاض، توافق‌نامه‌هایی دوجانبه امضا شد.

ریاست هیأت عراقی در این نشست را «علی عبدالامیر علاوی» وزیر دارایی این کشور و ریاست هیأت سعودی را «عبدالعزیز بن سلمان» وزیر انرژی برعهده داشت.

«قحطان الجنابی» سفیر عراق در عربستان سعودی، پیش‌تر اعلام کرده بود که علی عبدالامیر علاوی از روز شنبه وارد ریاض شده است تا نشست‌های شورای هماهنگی سعودی – عراقی را آغاز کند.

قرار بود «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق نیز امروز به تیم عراقی حاضر در ریاض ملحق شود، اما به دلیل بیماری شاه سعودی و انتقال او به بیمارستان، این سفر به تأخیر افتاد.

نخست‌وزیر عراق هفته پیش، دستور تشکیل مجدد شورای هماهنگی عراقی-سعودی برای بررسی پرونده‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی میان دو کشور به ریاست وزیر دارایی کابینه خود را صادر و اعلام کرد که وزارت‌خانه‌های برنامه‌ریزی، نفت، حمل و نقل، کشاورزی، فرهنگ، صنایع و معادن، جوانان و ورزش، آموزش عالی و پژوهش علمی در آن عضو هستند.

انتهای پیام/ ۲۴۱