وقتی پای آمریکا در میان باشد عده‌ای فقط سکوت می‌کنندگروه فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ ـ رسول حسنی؛ چند ماه پیش‌ازاین وقتی سردار بزرگ انقلاب اسلامی، حاج قاسم سلیمانی به‌دست آمریکای تروریسم به شهادت رسید همه مردم منتظر انتقام سخت یاران و سربازان حاج قاسم عزیز از قاتلانش بودند، وقتی‌که هم که پایگاه عین‌الاسد در عراق به‌تلافی خون حاج قاسم مورد حمله موشکی سپاهیان اسلام قرار گرفت، مانند مرهمی بود بر دل داغدار میلیون‌ها ایرانی. در این اتفاقات فراموش نشدنی عده‌ قلیلی از روشنفکرنماها  سلبریتی‌ها و برخی سیاست‌مداران تاریخ مصرف گذشته ـ که در رسانه‌های غربی به خوش رقصی مشغولند ـ یا از شهادت سردار شادی کردند و یا مُهر نخوت و سکوت به لب‌ها زدند.

اما در همان سحرگاه حمله به عین‌الاسد وقتی هواپیمای اوکراینی بر اثر اشتباه انسانی سقوط کرد همه آن‌هایی که تا آن لحظه سکوت کرده بودند، با جاروجنجال و البته با وقاحت تمام ادعاهای پوچ و احمقانه اربابان آمریکایی خود را واگویه کردند و سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی مورد اتهامات واهی قرار دادند.

یک اشتباه که البته تلخ و دردناک بود را با بزرگنمایی جار زدند تا فتح‌الفتوح سرداران سپاه را نادیده گرفته شوند. در این مسیر نیز حتی از عواطف جریحه‌دار شده قربانیان هواپیمای اوکراینی نیز سو‌ءاستفاده کردند. البته که طبیعی بود چنین رفتاری داشته باشند چراکه در جریان سقوط هواپیما ظاهر آمریکا دخالتی نداشت.

در روزهای اخیر همین جماعت رجاله در اعتراض به اعدام سه تن از معارضین به امنیت مردم که در حین سرقت مسلحانه دستگیر شده‌اند هشتک نه به اعدام راه انداختند چراکه در این قضیه نیز آمریکا نقشی ندارد، حال‌آنکه در همان روزها دو تن از سربازان امنیت کشور شهیدان «جمال کریمی» و «محمد کرمی» به دست ایادی آمریکا ترور شدند باز همان جماعت جاروجنجال مهر سکوت بر لب زدند. گویا حمایت از سارقان مسلح نان گرم‌تری برای‌شان دارد تا محکوم کردن عاملان شهادت کریمی و کرمی.

وقتی شامگاه پنج‌شنبه یک فروند هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران مورد تعارض دو جنگنده قرار گرفت انتظار می‌رفت همان سلبریتی‌هایی که مدعی درد وطن هستند و داغ مردم را فریاد می‌زنند دوباره هیاهو کنند و جاروجنجال به راه بیندازند. اما چنین نشد. گویا مسافران هواپیمایی که از بیروت به مقصد تهران در حال پرواز بود، ایرانی نبودند؟  

هواپیمای مذکور نه حریم هوایی آمریکا را نقض کرده بود و نه تهدیدی علیه اسرائیل منحوس تلقی می‌شد، پس هر ادعایی که بخواهد این رفتار تهدیدکننده آمریکایی‌ها را نقض کند کاملاً مضحک و بی‌اساس است. سکوت برخی افراد در این قضیه جز اثبات وطن‌فروشی و کرنش در مقابل آمریکائیان معنای دیگری نخواهد داشت.

اینجاست که دم خروس از زیر قبای هنرمند و سلبریتی و سیاست‌مداران ضد وطنی بیرون می‌زند. آنها هستند اما با آمریکایی‌ها آن هم نه با مردم آن کشور که با سیاست‌مداران و مدیران و مسئولان امپریالیست‌اش. اگر نه این جماعت هوچی‌گر در حمایت از سیاهان آمریکایی که قربانیان اول نژادپرستی هستند نه‌حرفی زدند نه پستی به اشتراک گذاشتند.

انتهای پیام/ ۱۶۱