نسان اگر طریق کمال به سوی خدا را طی کند از فرشته برتر است، نه این انسانی که در طی قرون با دلایل مختلف که مهمترین آن فراموش کردن خداوند خویش است به پستی گراید و کمال و هدف خود را در ماده و لذایذ حیوانی می‌داند.

شهید «محمد اسماعیل محمدی» یکم فروردین ۱۳۳۷ در تهران چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام ۲۰ آبان ۱۳۵۹ در سوسنگرد به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:
به نام خدا و با یاد خدا و برای خدا مطالب زیر را به عنوان وصیت به عموم مسلمین و متعهدین و مستضعفان جهان می‌نویسم با این امید که موثر افتد.‌ ای قلم ناتوان من بنویس از مسئولیت انسان، از مقام والای آن و وظایف خطیری که برعهده دارد، انسانی که خلیفه خدا بر زمین است.
انسان اگر طریق کمال به سوی خدا را طی کند از فرشته برتر است، نه این انسانی که در طی قرون با دلایل مختلف که مهمترین آن فراموش کردن خداوند خویش است به پستی گراید و کمال و هدف خود را در ماده و لذایذ حیوانی می‌داند.
ولی خدای را سپاس در گوشه‌ای از پهنه زمین امامی بزرگوار از سلاله حسین (ع) قیام کرد و بانگ بر سر طاغوتیان و فرعونیان و پیروان شیطان زمانه آورد که‌ای خودباختگان،‌ای خودپسندان و خودمحوران که در تاریکی گام بر می‌دارید محکوم به فنا هستید. و، چون ابراهیم و موسی و جدش محمد (ص) بت‌های دروغین را شکست و به مستضعفان جهان نشان داد که اینان پوچ‌تر از آنند که جایگزین خداوند یکتا در زمین باشند و دعوی خدایی کنند.
پرچم توحید را بر دوش کشید و مستضعفان جهان را دعوت برای برقراری حکومت الله کرد؛ دیدیم و دیدید که بر جهان چه گذشت و چگونه مسیر تاریخ به نفع مستضعفان و مسلمین عوض شد و ورق‌های تاریخ مزین به خون شهیدان شد تا پیام استقلال، آزادی، حکومت اسلامی را به تمامی انسان‌ها در هر زمان و مکان برسانند.»
ساجد
دسته بندی: وصیت نامه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>