[ad_1]

وزارت دفاع نقش برجسته‌ای به‌عنوان بازوی فعال تولید قدرت در آوردگاه‌های مختلف داردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، خط تولید ۱۵۰ تنی تصفیه روغن‌های خوراکی کارخانه گنجه رودبار سازمان اتکا در شهرستان رودبار، با حضور معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و رئیس هیأت مدیره سازمان «اتکا» و مدیر عامل این سازمان به بهره‌برداری رسید.

امیر سرتیپ «سعید شعبانیان» معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع و رئیس هیئت مدیره سازمان اتکا، در این مراسم با بیان ظرفیت عظیم منابع کشور در تحقق «جهش تولید»، اظهار داشت: در همه عرصه‌ها می‌توان «جهش تولید» را به منصه ظهور گذاشت و گنجینه‌های ارزشمند سرزمین ایران را از قوه به فعل تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع در کنار تولید تسلیحات راهبردی ویژه و مورد نیاز نیروهای مسلح، تولید امنیت و اقتدار را برای میهن اسلامی به ارمغان آورده است، گفت: امروز وزارت دفاع با حضور در سایر عرصه‌های امنیت‌آفرین نقش برجسته‌ای به‌عنوان بازوی فعال تولید قدرت در آوردگاه‌های مختلف ایفا می‌کند.

شعبانیان با بیان ضرورت توسعه کشاورزی در کشور به‌عنوان یک مؤلفه بازدارنده در برابر تهدیدهای بین‌المللی، تصریح کرد: توسعه کشاورزی باعث فرصت‌سازی فعالیت‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی و همچنین موجب کاهش اثرات تهدیدهای ملی نظیر تحریم‌های اقتصادی می‌شود و اگر با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های مبتنی بر تفکر جهادی و راهبردهای متاثر از مدیریت جهادی همراه باشد، قطعاً بخش مختلفی از اسیب‌های اقتصادی را ترمیم و باعث رشد و توسعه کشور خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع، افتتاح خط تولید ۱۵۰ تنی تصفیه روغن‌های خوراکی در کارخانه گنجه رودبار را نقطه عطفی در راستای تحقق جهش تولید عنوان کرد و افزود: جهش ۴۰۰ درصدی تولید انواع روغن‌های خوراکی  و افزایش ظرفیت تولید این کارخانه از ۹ هزار تن به ۴۵ هزار تن در سال، گام مهمی در تأمین این کالای اساسی در کشور قلمداد خواهد شد.

شعبانیان با بیان مساحت ۶۸ هزار مترمربعی کارخانه گنجه رودبار، تصریح کرد: این کارخانه پس از بازسازی و ترمیم و همچنین نصب ماشین آلات جدید، کمک شایانی به اشتغال فعال استان گیلان و شهرستان رودبار خواهد نمود.

وی با اشاره به تولید انواع روغن زیتون، روغن مخصوص سرخ‌کردنی، روغن ذرت، روغن کنجد، روغن آفتابگردان و روغن کلزا در کارخانه گنجه روبار سازمان اتکا، تصریح کرد: با افتتاح پروژه خط تولید  ۱۵۰ تنی تصفیه روغن‌های خوراکی افزایش سهم تولید کارخانه از ۰٫۵ درصد به ۲٫۸ درصد در کشور ارتقا پیدا خواهد کرد.

امیر سرتیپ شعبانیان با بیان اینکه هر روز تحریم‌های ظالمانه امریکا علیه ایران در حوزه های مختلف از جمله بخش کشاورزی و غذایی بیشتر می‌شود، افزود:  امریکا به هر نحو ممکن سعی در محدود کردن منابع غذایی ایران برخلاف تمام کنوانسیون‌های بین‌المللی دارد و در این شرایط حمایت از بخش کشاورزی یکی از راه‌های نجات‌بخش اقتصاد کشور خواهد بود.

انتهای پیام/ ۱۱۳

[ad_2]