وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آخرین وضعیت واگذاری بنگاه‌های اقتصادی این وزارت‌خانه را تشریح کرد.

به گزارش بسیج پرس به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در نشست خبری سخنگوی دولت با موضوع «آخرین وضعیت واگذاری بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح به بخش خصوصی» پاسخ داد.

در پاسخ وزارت دفاع آمده است:

فعالیت‌‌های اقتصادی بخش‌های مرتبط با نیروهای مسلح اکثرا واگذار شده و یا در حال واگذاری است. همانگونه که قبلاً گفته شده است برابر سیاست‌های اتخاذ شده و در راستای اصل ۱۴۷ قانون اساسی، نیروهای مسلح در زمان صلح از ظرفیت‌های خود برای سازندگی و توسعه کشور استفاده خواهند کرد.

براساس تدابیر اتخاذ شده، فعالیت‌های اقتصادی بخش‌های مرتبط با نیروهای مسلح مثل بنیادهای تعاون ساماندهی شده و اکثر آنان واگذار شده و یا در حال واگذاری است.

براساس درخواست و نیازهای دستگاه‌های مختلف دولت در محورهای سازندگی، توسعه داخلی و محرومیت‌زدایی کشور، نیروهای مسلح با بهره‌گیری از ظرفیت‌های خالی خود در کمک‌رسانی به دولت، پروژه‌های زیر ساختی و توسعه‌ای را به انجام می رسانند.

دی ماه سال گذشته بود که وزیر دفاع از واگذاری بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح خبر داد و گفت که بر اساس دستور فرمانده کل قوا مسئولیت پیگری این کار برعهده ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفته است.

 

منبع:تسنیم

دسته بندی: اسلاید, امنیت دفاعی, سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>