[ad_1]

وداع با شهدای خان‌طومان در ساریبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، مراسم وداع با شهدای مدافع حرم تازه تفحص شده در منطقه خون‌طومان با حضور مسئولین استانی، خانواده شهدا و مردم در ساری برگزار شد.

در این مراسم دختر شهید محمود رادمهر دلنوشته‌ای را در رسای پدر شهیدش قرائت کرد و نماینده ولی فقیه در مازندران به ایراد سخنرانی پرداخت.

بر اساس این گزارش، این‌ شهدای تازه تفحص شده، بامداد دیروز  (۲۱ مهر ۹۹ ) در بارگاه منور رضوی طواف داده شدند و با استقبال حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان‌قدس‌رضوی، به رواق بزرگ امام خمینی (ره) منتقل، سپس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بدون اجتماع مردمی و تنها با حضور جمعی از خانواده‌های معزز شهدا و خادمان بارگاه رضوی، به امامت آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در استان، بر پیکر‌های مطهرشان نماز اقامه شد.

پس از اقامه نماز هم وداع عاشقانه آن‌ها با حضور خانواده‌های چشم به راهشان در این‌سال‌ها به خلوتی عاشقانه مبدل شد.

شهیدان گران‌قدر مدافع حرم رضا حاجی‌زاده (۱۶ اردیبهشت)، علی عابدینی (۱۷ اردیبهشت)، محمد بلباسی (۱۷ اردیبهشت)، حسن رجایی‌فر (۱۷ اردیبهشت)، زکریا شیری (۴ آذر)، مجید سلمانیان (۱۷ اردیبهشت) و مهدی نظری (۲۰ خرداد) از شهدای لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا هستند که در سال ۹۵ در منطقه خان‌طومان سوریه به شهادت رسیدند و پیکر‌های پاکشان در معرکه نبرد جاماند.

پیکر این‌شهدا پس از تطبیق نمونه DNA شناسایی شد و این‌ مدافعان حرم حضرت زینب (س) از استان‌های مازندران، البرز، قزوین و خوزستان پس از چهار سال به وطن بازگشتند.

انتهای پیام/ ۲۴۱

[ad_2]