وحدت کلمه، وحدت رهبری، وحدت هدف و جهت را حفظ کنید// عکس کشیده شده// عکس نباید به متن بچسبد// پاراگرافها بهم چسبیده//بازخوانی و تنظیم خبری شود//

به گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از اصفهان، «جلال افشار» ۶ مهر ۱۳۳۵ در اصفهان متولد شد. افشار در سال‌هاى ۵۳ و ۵۴ با ثبت نام در مدرسه علمیه حقّانى قم به مدیریّت شهید آیت‌الله قدوسى(ره) شروع به تحصیل علوم اسلامی کرد.

وی در ساماندهى تظاهرات علیه رژیم شاهنشاهی نقش فعّالی داشت و اعلامیه هاى امام، قطعنامه‌هاى راهپیمایى‌ها و متن‌هاى دیگر را قرائت مى کرد. افشار سرانجام توسط ساواک دستگیر شد.

افشار بعد از پیروزى انقلاب اسلامى و بعد از تشکیل شدن سپاه پاسداران، به عنوان معلم اخلاق در مرکز آموزش ۱۵ خرداد و غدیر مشغول تدریس شد.

جلال به کردستان اعزام شد و در شهرهاى دیواندره، بیجار، تکاب و سنندج فعالیت داشت. وی همچنین برای مأموریت دفع اشرار به سمیرم و پادنا اعزام شد.

پاسدار روحانى جلال افشار در تاریخ ۲۴ خرداد ۶۱ در عملیات رمضان در حالى که صدای اذانش در فضاى منطقه پیچیده بود به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

در بخشی از وصیت نامه شهید افشار آمده است:

کمال مطلق فنا شدن در خداست. اگر خواستار آن باشید بشتابید. بدان عشق بورزید. جان و مالتان را به او بفروشید که خریدار خوبی است.

عشق به دنیا پوچ شدن و بی‌ارزش کردن خویش است.تا فرصت هست از حصاری که همچون پیله‌ای به دور خود کشیده‌اید بیرون آیید و در فضای پهناور خدایی به ستایش و نیایش و اطاعت الله شناور شوید تا مفهوم حیات و لذت زندگی را بچشید. در غیر این صورت ذلت و بیچارگی در دنیا و آخرت از آن شما خواهد بود.

انسان‌های سرگردان، ای بیمارانی که به دنبال پزشک می‌گردید؛ خداوند شما را خلق کرده و بهترین طبیب و شفا دهنده است. او شما را به اسلام می‌خواند؛ زیرا در اسلام داروی دردتان آمده است. بشتابید به سوی آیین حق و تسلیم در مقابل فرامین الله، تا از سلامتی بهره مند شوید.

برادران و خواهران ایمانی، بدانید خداوند ما را از تمامی نعمت های بیکرانش بهره‌مند ساخته است یکی از آن نعمت ها وجود رهبری است. به وسیله رهبری پیامبر گونه امام امت و وجود علمای راستین، خطرهای سد راه اسلام اصیل شناخته می شود. مبادا ناسپاسی این نعمت های بزرگ را بنمایید که (لئن شکرتم لازیدنکم و لئن کفرتم انّ عذابی لشدید).

وحدت کلمه، وحدت رهبری‌، وحدت هدف و جهت را حفظ کنید تا زمینه ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف آماده شود و به دست مبارکش پرچم لا اله الا الله در سراسر جهان به اهتزاز در آید.

مبادا به دست خود، ظهور امام عج را به تأخیر اندازید. دشمن ظالم باشید و یاور مظلوم. بجنگید و کفار را بکشید که سازش و تسلیم در برابر آنان مرگ است. حیات انسانیت به واسطه مرگ کفار به دست خواهد آمد.

به فلسفه قیام حسین بن علی (ع) توجه داشته باشید. محرم و عاشورا را فراموش نکنید.

انتهای پیام/