سفیر سابق ایران در ایتالیا گفت: چنانچه تفکر غالب در نظام جمهوری اسلامی تفکر قرآنی و ولایی باشد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و متاسفانه این تفکر در ساختار فعلی ما وجود ندارد.

به گزارش بسیج پرس، ابوالفضل ظهره‌وند سفیر سابق ایران در ایتالیا در نشست صمیمی و ضیافت افطاری بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس گفت: ما در یک دوره معینی در معاونت سیاسی امنیتی دولت حضور داشتیم و راهبردهایی را تعریف می ‌کردیم، به عنوان مثال یکی از راهبردهایی که تعریف شد، راهبرد ۱۴۰۰ بخش امنیتی بود.

سفیر سابق ایران در ایتالیا افزود: نکته مهمی که قابل اشاره است بحث رویکردهای ماست. یکی از مشکلات ما تعریف و تعیین رویکرد و پارادایم است. به عبارت دیگر مشخص کردن این که مسائل خود را در چه دستگاه معادلاتی حل می کنیم و چنانچه دستگاه معادلاتی مشخصی نداشته باشیم به جواب نخواهیم رسید.

وی تاکید کرد: توجه داشته باشید که با پیروزی انقلاب اسلامی پارادایم دچار تغییر شد و یک پارادایم قرآنی ارائه گردید که با پارادایم و زیستار لیبرالیسم یا سکولاریسم تفاوت داشت که در عرصه مدیریت نیز این مسئله خود را نشان می دهد.

ظهره‌وند یادآور شد: نوع باور و هدف گذاری یک مدیر با تفکر قرآنی با تفکر لیبرالی کاملا متفاوت است. راهبردی که در تفکر قرآنی ارائه می شود از جانب حق تعالی است در حالیکه راهبرد موجود در سیستم لیبرالی توسط اشخاص تعیین می‌شود.

سفیر سابق ایران در ایتالیا افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی مشکل هویت در بطن انقلاب حل شد و چانچه انقلاب اسلامی را کنار بگذاریم هیچ یک از اقوام ایرانی نمی‌توانند در کنار یکدیگر زندگی کنند.

وی گفت: چنانچه تفکر غالب در نظام جمهوری اسلامی تفکر قرآنی و ولایی باشد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و متاسفانه این تفکر در ساختار فعلی ما وجود ندارد.

دسته بندی: آخرین اخبار, احزاب, سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>