[ad_1]

به گزارش بسیج پرس پرس، «امیر حاتمی» وزیر دفاع ایران در گفتگو با شبکه الجزیره به بررسی آخرین تحولات منطقه پرداخت. وی در خصوص پایان یافتن تحریم تسلیحاتی کشورمان گفت: پایان یافتن این تحریم‌ها فرصتی به وجود آورده تا ما بتوانیم سلاح‌های مورد نیاز خود را وارد کرده و سلاح‌های تولیدی خود را به دیگر کشورها صادر کنیم.

وی در خصوص توافقات نظامی با دیگر کشورها بیان کرد: ما برای مرحله بعد از پایان این تحریم‌های تسلیحاتی توافقات نظامی با روسیه و چین داریم. ما توافقات مهمی با روسیه با هدف توسعه سیستم‌های ویژه در زمینه سلاح‌های هوایی داریم.

امیر حاتمی در ادامه افزود: ما به شدت تاکید داریم که یک مسابقه تسلیحاتی به راه نیافتد چرا که در این صورت منطقه به یک بشکه باروت تبدیل می‌شود. ما آماده ایم تا معاهدات نظامی و امنیتی با کشورهای حوزه خلیج فارس در راستای تقویت ثبات در منطقه امضا کنیم.

وزیر دفاع ایران تاکید کرد: ما هشدارهای رسمی مشخصی به آذربایجان و ارمنستان در خصوص امنیت مناطق مرزی کشورمان دادیم.

وی همچنین بیان کرد: ما از ترکیه به عنوان یک کشور منطقه‌ای مهم و دوست انتظار داریم که به حل بحران قره باغ به صورت دیپلماتیک کمک کند.

امیر حاتمی در خصوص روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: عادی سازی روابط میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی تهدید مستقیمی علیه امنیت منطقه خلیج فارس به شمار می‌رود. هر گونه تهدید اسرائیلی که از منطقه خلیج فارس برآید با واکنش مشخص و مستقیم رو به رو خواهد شد.

وی در خصوص مذاکره با آمریکا بیان کرد: ما در خصوص سیستم‌های موشکی خود با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم و هیچ کسی حق ندارد این را از ما بخواهد.

[ad_2]

منبع:مهر