به گزارش بسیج پرس پرس به نقل از صداوسیما، خداداد غریب پور در حاشیه امضای تفاهم نامه بین شرکت‌های بزرگ معدنی با هپکو افزود: پس از نزدیک به ۵۰ روز همکاری مشترک بین شرکت‌های بزرگ معدنی کشور با مدیریت ایمیدرو و شرکت هپکو امروز شاهد امضای تفاهم نامه برای همکاری‌های بیشتر و کمک به هپکو بودیم.

وی گفت: شرکت هپکو پس از دو بار خصوصی سازی با دستور رئیس جمهور و مصوبه هیئت وزیران، به دولت برگردانده شده؛ یکی از کارهای بزرگی که هپکو می‌تواند در کشور انجام دهد کمک به معدن کاوی در کشور است.

غریب پور اظهار داشت: این ظرفیت، معطل بود و شرکت‌های بزرگ معدن کار و فولاد ساز می‌توانستند از این ظرفیت استفاده کنند اما مسیری برای این کار ایجاد نشده است؛ پس از یک دوره ۵۰ روزه همکاری مشترک و بازدید شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی از مجموع هپکو مقرر شد که این تفاهم نامه برای کمک به هپکو امضا شود.

رئیس هیأت عامل شرکت ایمیدرو یادآور شد: بیش از ۷۰ درصد سنگ آهن کشور و ۶۰ درصد مس کشور کار معدن کاریشان در زیر مجموعه‌های شرکت‌هایی بود که امروز در این تفاهم نامه شرکت داشتند و امضا کردند.

وی افزود: این تفاهم نامه یک فصل جدید از همکاری برای فعال سازی هپکو است و شرکت‌های بزرگ ما مثل چادرملو، گل گهر، شرکت ملی مس، شرکت فولاد مبارکه، خانه معدن و صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی و پیمانکاران و معدن کاران امضا شد.

غریب پور تصریح کرد: این همکاری‌های مشترک در قالب برنامه‌های میان مدت کوتاه مدت و بلند مدت صورت می‌گیرد و در سال اول شرکت هپکو تمرکزش بر ماشین آلات راه سازی است و از سال‌های بعد ماشین آلات معدن کاری را خواهد ساخت.

رئیس هیأت عامل شرکت ایمیدرو گفت: ایمیدرو وظیفه ملی خود می‌داند که در کنار هپکو باشد اما همانطور که می‌دانید هپکو برای وزارت رفاه است و ما در کنار این عزیزان هپکو را حمایت خواهیم کرد.

وی افزود: در مجموع برآورد می‌شود بالای هزار میلیارد تومان در طول سال ۹۹ و ۱۴۰۰ با همکاری بانک‌های استان مرکزی و دستگاه‌های اجرایی در استان این همکاری انجام شود.

معاون وزیر صمت بیان داشت: امیدواریم با همکاری و سفارش‌هایی که معدن کاران به شرکت هپکو می‌دهند این شرکت نجات پیدا کند.منبع:مهر