[ad_1]

به گزارش بسیج پرس، محسن کریمی در نشست تخصصی دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی گفت: آن چیزی که امروز در حوزه دفاع مقدس باید به آن توجه داشت ارائه یک مدل کارآمد و راهگشا تحت عنوان فرهنگ دفاع مقدس برای همه مقاطع و شرایط به جهان و آیندگان است و امروز باید علاوه بر اینکه به خوبی بتوانیم این فرهنگ ارزشمند را به نسل جوان منتقل کنیم باید جهانی سازی فرهنگ دفاع مقدس را مد نظر داشته باشیم. دفاع مقدس یک مدل جدید برای مدیریت در شرایط بحران به جهان عرضه کرد که رهبری، وجود معنویت و نقش اثرگذار مردم سه عامل اثرگذار در این مدل بودند.

وی افزود: امروز بعد از گذشت چهل سال از مقطع ارزشمند دفاع مقدس همه به این نقطه رسیده‌اند که دفاع مقدس در کنار گنج گرانبها بودن آن برای کشور یک سرمایه ارزشمند و عظیمی ایجاد کرد که بسیاری از موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها برگرفته از این سرمایه است. دفاع مقدس ملت ایران را در همه عرصه‌ها خودباور و توانمند کرد و این ویژگی برجسته تابه امروز توانسته ملت را در همه شرایط مختلف موفق و پیروز بیرون آورد و لذا باید روی مؤلفه خودباوری در دفاع مقدس بیشتر کار شود.

دفاع مقدس مدل جدیدی برای مدیریت به جهان عرضه کرد

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: دفاع مقدس یک مدل جدید برای مدیریت در شرایط بحران به جهان عرضه کرد که رهبری، وجود معنویت و نقش اثرگذار مردم سه عامل اثرگذار در این مدل بودند. امروز اگر تاکید داریم فرهنگ دفاع مقدس روز به روز باید تقویت شود دلیل آن مؤلفه‌های موجود در این در عرصه است که برای همه شرایط راهگشاست پس نیازمند این هستیم که علاوه بر جاری بودن این فرهنگ در کشور، آن را به نسل جوان به خوبی منتقل کنیم.

کریمی بیان کرد: خوشبختانه استان مرکزی در حوزه فعالیت‌های دفاع مقدس پیشگام و پیشتاز است و امروز انسجام و وحدت خوبی در مجموعه استان و مردم برای تقویت و ترویج فرهنگ دفاع مقدس مشاهده می‌کنیم که به برکت وجود شهدای والامقام و مردم شهید پرور استان است و باید قدر این فرصت را به خوبی بدانیم.

وی تصریح کرد: در کنار فعالیت‌های بسیار اثرگذاری که در طی این سال‌ها انجام شده نباید از توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان در حوزه دفاع مقدس غافل شویم. یکی از نقشه‌های شوم دشمنان که مقام معظم رهبری چندین بار هم به آن اشاره کردند بحث تحریف دفاع مقدس است و دشمن از هر ابزاری برای رسیدن به هدف شوم خود استفاده می‌کند و پس باید هوشیار بود و برنامه ریزی دقیق داشت.

دشمنان به دنبال تحریف افق‌های امیدبخش انقلاب اسلامی هستند

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تاکید کرد: امروز دشمنان در حوزه دفاع مقدس و تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی علاوه بر تحریف وقایع به دنبال تحریف افق‌های امیدبخش انقلاب اسلامی هستند و در این راستا می‌خواهند شور و نشاط را از جوانان و جامعه اسلامی بگیرند پس برای رسیدن به اهداف خود در همه ابعاد تحریف را در دستور کار قرار دادند.

کریمی گفت: تهیه دانشنامه جامع و کامل دفاع مقدس استان که مرجع تاریخ و نقش استان دفاع مقدس محسوب می‌شود می‌تواند از تحریف دفاع مقدس جلوگیری کند و علاوه بر اینکه کار نهضت تبیین در این مقطع را انجام می‌دهد، این فرهنگ را به خوبی به آیندگان منتقل می‌کند پس مه باید در این راستا مشارکت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی تنها برای یکبار رقم می‌خورد و نیاز است تمامی ظرفیت‌ها در این راستا به کارگیری شود. می‌طلبد همانند اتفاقات بزرگی که در استان همچون برگزاری کنگره عظیم شهدای استان رقم خورد بار دیگر مجموعه‌های مختلف در این راستا همکاری و مشارکت داشته باشند.

[ad_2]

منبع:مهر