به گزارش بسیج پرس، فرخ بهارلویی با اشاره به محدودیت‌هایی که برای ایام عزادارای امام حسین (ع) از سوی ستاد ملی کرونا اعلام شده است، به تشریح اقدامات بسیج جامعه پزشکی در این ایام پرداخت و اظهار داشت: آموزش چهره به چهره اصول و پروتکل‌های بهداشتی به هیئات مذهبی از جمله اقداماتی است که در بسیج جامعه پزشکی دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر تصمیم ستاد بر فعال بودن هیئات باشد، جامعه پزشکی اعم از پرستاران و پزشکان در کنار هیئات خواهند بود، گفت: تب سنجی، شناسایی افراد مشکوک به بیماری و راهنمایی آنها، تذکرات لازم برای رعایت اصول بهداشتی و پاسخ به سوالات پزشکی هیئات مذهبی از جمله اقداماتی است که بسیج جامعه پزشکی استان فارس آمادگی انجام آن را دارد.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس با بیان اینکه اکنون بهترین فرصت است که شعور حسینی توسط هیئات مذهبی به نمایش گذاشته شود، افزود: به مردم به ویژه هیئات مذهبی توصیه می‌شود که پروتکل‌ها را رعایت کنند و شعور حسینی را به تصویر بکشند.

 

بهارلویی در پاسخ به این سوال که تکلیف برپایی بیمارستان‌هایی صحرایی که روال مرسوم بسیج پزشکی بود چیست، بیان کرد: فعلا تا اطلاع ثانوی برپایی بیمارستان‌های صحرایی در استان فارس منتفی است.

وی ادامه داد: در مقابل با هیئات مذهبی و موکب‌داران صحبت شده تا این گروه‌ها به سمت کمک به بیمارستان‌ها و تجهیز آنها در سایه نذورات شوند که اقدام موثری در این شرایط شیوع بیماری کرونا دارد.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس تصریح کرد: از دیگر اقدامات بسیج پزشکی استان استفاده از ظرفیت این بسیج در زمینه درمان برای کمک به کادر درمانی و پزشکی است و تمامی اعضای جامعه بسیج از پزشکان و پرستاران گرفته تا دیگران آمادگی دارند که به کمک کادر درمان بشتابند.

بهارلویی همچنین به برنامه اهدای خون از سوی اعضای این قشر اشاره و عنوان کرد: با توجه به نیاز مبرم استان فارس به انواع گروه‌های خونی اعضای بسیج جامعه پزشکی برای چندمین بار اقدام به اهدای خون می‌کنند و از مردم هم می‌خواهیم که با خیال راحت و مطمئن برای اهدای خون اقدام کنند.