هشدار درباره حملات مجدد آمریکا به الحشدالشعبی در نوار مرزی با سوریهبه گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، «علی الوائلی» تحلیلگر امنیتی عراق درباره اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا علیه نیرو‌های حشدالشعبی مستقر در نوار مرزی میان عراق و سوریه هشدار داد و پیش‌بینی کرد که نیرو‌های آمریکایی احتمالا بار دیگر بازی را از سر خواهند گرفت و پس از هدف قراردادن نیرو‌های الحشد مدعی می‌شوند که اشتباهی صورت گرفته است.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: دولت باید کلیه عملیات‌های نظامی نیرو‌های خارجی در خاک عراق را به استثنای عملیات‌هایی که به دستور فرماندهی کل نیرو‌های مسلح انجام می‌شود، متوقف کند.

این تحلیلگر امنیتی عراق تاکید کرد: دولت آمریکا، پس از آنکه حشدالشعبی در نبرد علیه داعش پیروز شد، حمله علیه این سازمان را آغاز کرد و هر از گاهی نیرو‌های این سازمان را به حمله به نیروهایش در مناطق مختلف و پایگاه‌های نظامی متعدد متهم کرد و همین بهانه موجب شده تا نیرو‌های حشدالشعبی را در نوار مرزی با سوریه در تیررس جنگنده‌های خود قرار دهد.

الوائلی گفت: دولت باید سیستم‌های پیشرفته نظارتی و راداری را در اختیار حشدالشعبی قرار دهد تا این سازمان هرگونه تحرکات جنگنده‌های آمریکایی را رصد کند به‌ویژه که واشنگتن اغلب در مناطق مختلف الحشدالشعبی را هدف قرار می‌دهد و سپس این حمله خود را توجیه و اعلام می‌کند که مقر‌های الحشد را به اشتباه نشانه گرفته است.

الحشدالشعبی با مشارکت دیگر ارکان نیرو‌های مسلح عراق طی دو سه سال اخیر با وجود اعلام پایان داعش در این کشور در جنگ با بقایای این گروهک تروریستی در مناطق حساس و راهبردی عراق بسیار موفق عمل کرده است تا جایی که توجیه ائتلاف بین‌المللی موسوم به مبارزه با داعش برای بقای خود در عراق به بهانه مبارزه با داعش را زیر سوال برده است.

کارشناسان معتقدند که نقش گروه‌های حشدالشعبی عراق در مبارزه با داعش موجب ناکام ماندن نقشه آمریکا برای ماندن در عراق و تلاش برای تجزیه این کشور شده از همین رو در مقطع اخیر که تقاضای مردمی از دولت عراق برای اخراج نظامیان خارجی افزایش یافته، محور آمریکایی با پشتیبانی رسانه‌های خود درصدد تخریب چهره الحشد و حذف آن از عرصه عراق است.

این در حالی است که مردم عراق حضور نظامیان اشغالگر خارجی را عامل بی‌ثباتی کشورشان می‌دانند و به دنبال اقدام دی ماه سال ۱۳۹۸ آمریکا در نقض حاکمیت عراق و ترور شهیدان «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» نایب رئیس سازمان الحشدالشعبی در عراق در حمله پهپادی تروریست‌های آمریکایی، پارلمان عراق طرح خروج نظامیان بیگانه از عراق را تصویب کرده است.

انتهای پیام/ ۴۲۱