[ad_1]

شهادت سردار سلیمانی خسارت بزرگی برای مقاومت استبه گزارش گروه بین‎الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، «احمد برکه» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در یمن اظهار داشت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خدمات زیادی به مقاومت و آرمان فلسطین ارائه کرد و شهادت او خسارت بزرگی برای محور مقاومت است.

برکه در مصاحبه با روزنامه یمنی «الثوره»، گفت که خدمات سردار سلیمانی به مقاومت فلسطین، آن را برای ایجاد توازن رعب و وحشت با دشمن صهیونیستی توانمندتر کرد.

وی افزود که سردار حاج قاسم سلیمانی با انتقال تجربیات نظامی و امنیتی به مقاومت فلسطین، کمک‌های زیادی به گروه‌های مقاومت ارائه کرد و مقاومت نیز گام‌های بزرگی در این زمینه برداشت.

برکه تصریح کرد که سردار سلیمانی وحدت در میان مقاومت ایجاد کرد و تشکیل اتاق عملیات مشترک متشکل از شاخه‌های نظامی گروه‌های مقاومت که در برابر تجاوزات دشمن به عنوان یک نیروی واحد و یکپارچه ایستادگی می‌کنند، نشانه این وحدت است؛ همچنان که اخیراً نیز شاهد برگزاری رزمایش تمامی شاخه‌های نظامی گروه‌های مقاومت فلسطینی بودیم.

به گفته وی، سردار سلیمانی همچنین در ایجاد محور مقاومت برای ایستادگی در برابر پروژه‌های صهیونیستی-آمریکایی در منطقه نیز نقش زیادی ایفا کرد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در یمن همچنین در پیامی به خانواده سردار سلیمانی به مناسبت نخستین سالگرد شهادت او گفت: «شهادت سلیمانی پایان راه نیست و هزاران نفر از شاگردان سلیمانی آماده اجرای وصیت او و ادامه راهش هستند».

برکه همچنین با انتقاد از سازش برخی کشور‌های عربی با رژیم صهیونیستی گفت که عربستان سعودی نیز به دور از این سازش نیست و ممکن است در مرحله آینده شاهد علنی شدن روابط بین این کشور با دشمن صهیونیستی باشیم.

وی تأکید کرد که سازش با رژیم صهیونیستی، فرصتی برای این رژیم به منظور استمرار یهودی‌سازی اراضی فلسطینی و مصادره آن و نیز ارتکاب جنایت‌های بیشتر علیه ملت فلسطین فراهم می‌آورد.

انتهای پیام/ ۱۶۱

[ad_2]