[ad_1]

نیروی زمینی سپاه حل مشکل محرومان را وظیفه خود می‌داندبه گزارش خبرنگار دفاعی امتیتی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سردار سرتیپ «علی‌اکبر پورجمشیدیان» معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه صبح امروز (چهارشنبه) در آیین اهدای کمک‌های معیشتی و افتتاح طرح‌های عمرانی محرومیت‌زدایی که در ستاد این نیرو برگزار شد، اظهار داشت: سه هزار و ۱۰۴ طرح عمرانی از جمله ساخت ۷۷۳ واحد مسکونی، اهدای یک‌هزار و ۴۷۰ سری جهیزیه و توزیع یک میلیون و ۷۰۰ هزار بسته معیشتی از سوی قرارگاه محرومیت‌زدایی این‌نیرو از جمله طرح‌ها و اقدامات این نیرو در راستای محرومیت‌زدایی است که امروز انجام‌ شد.

 معاون هماهنگ‌کننده نزسا افزود: نیروی زمینی سپاه افتخار دارد که در راستای برقراری امنیت پایدار در مرز‌های کشور به‌خصوص مقابله با معاندین و تکفیری‌ها از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

سردار پاکپور اضافه کرد: این نیرو حل مشکل محرومان را وظیفه خود دانسته و در سال‌های اخیر در استان‌های مرزی اقدامات قابل توجهی را انجام داده است؛ لذا در آستانه سالگرد شهادت شهید سلیمانی، نیروی زمینی سپاه به منظور نشان دادن خصوصیات برجسته این شهید بزرگوار که همانا دستگیری از محرومان و مستضعفان منطقه بوده، پروژه‌های محرومیت‌زدایی را به نام ایشان اجرا کرده است.

وی افزود: ساخت ۷۷۳ واحد مسکونی تحویل یک‌هزار و ۴۷۰ سری جهیزیه به نوعروسان استان‌های مرزی از جمله مهمترین بخش‌های این طرح بزرگ محرومیت زدایی است؛ همچنین در این مراسم به دو نفر به صورت نمادین کلید واحد مسکونی احداث شده تقدیم شد.

 معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه افزود: بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی نیز از ابتدای شروع بیماری کرونا در استان‌های مختلف کشور از جمله استان‌های آذربایجان غربی کردستان کرمانشاه خراسان رضوی خراسان جنوبی سیستان و بلوچستان هرمزگان و خوزستان نیز در ماه‌های پیش توزیع شده است.

سردار پاکپور اضافه کرد: از دیگر پروژه‌های اجرایی شده می‌توان به احداث و تکمیل مساجد، احداث راه‌های روستایی احداث و ترمیم مدارس آبرسانی روستایی لایروبی قنوات‌ها و رودخانه‌ها احداث مجموعه ورزشی روباز استخر پرورش ماهی احداث خانه بهداشت سیل‌بند، زه‌کشی و تسطیح اراضی نخلستان‌ها اشاره کرد.

 معاون هماهنگ‌کننده نزسا با تاکید بر لزوم حمایت این نیرو از افراد کم‌برخوردار در مناطق محروم عنوان کرد: نیروی زمینی سپاه برای کمک به محرومین، سالانه در چندین نوبت در استان‌های مختلف به صحنه آمده و از اقشار مستضعف جامعه حمایت کرده است؛ لذا این نیرو لحظه‌ای در کمک به محرومان غافل نبوده و همواره این مهم را وظیفه خود می‌داند.

انتهای پیام/ ۲۳۱

[ad_2]