[ad_1]

خانزادیبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت هفتم آذر روز نیروی دریایی در ستاد فرماندهی نداجا برگزار شد، با اشاره به نقش‌آفرینی نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: در تاریخ همه ملت‌های روز‌هایی هست که به آن افتخار می‌کنند؛ نیروی دریایی ایران هم از زمان پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تا به امروز سرشار از روز‌های پر افتخار بوده است و هفتم آذرماه نیز بر تارک هشت سال دفاع مقدس می‌درخشد.

وی افزود: هفتم آذر کارنامه درخشانی را برای نیروی دریایی ارتش رقم زده است. در دوران دفاع مقدس پس از حمله سراسری دشمن بعثی، ما مقاومت جانانه ۳۴روزه تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر را شاهد بودیم و بلافاصله در دریا عملیات غرورآفرین مروارید را داشتیم که طی آن، نیروی دریایی دشمن به طور کامل از بین رفت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: این عملیات ظرفیت‌های اقتصادی رژیم بعثی را که شامل پایانه‌های البکر و الامیه بود، منهدم و اقتصاد تک‌محصولی رژیم بعثی را با شکست سنگین مواجه کرد.

امیر خانزادی با بیان اینکه نیروی دریایی در هفتم آذر به طور کامل نیروی دریایی ارتش عراق را از حیّز انتفاع خارج کرد، افزود: این عملیات باعث شد تا اقتصاد جمهوری اسلامی ایران که در آن دوران وابستگی شدیدی به نفت داشت، سالم بماند و نیروی دریایی توانست با اسکورت بیش از ۱۰ هزار کشتی تجاری، کمک شایانی را در حوزه امنیت اقتصادی کشور داشته باشد.

ادامه دارد…

[ad_2]