به گزارش بسیج پرس پرس، سردار حسین اشتری، در گردهمایی لبیک گویان ولایت (ویدئو کنفرانسی) که امروز در ستاد ناجا برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس، شهدای ناجا و مدافعان حرم و درود و سلام بر روح بلند و ملکوتی امام راحل و آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت برای مقام عظمای ولایت امام خامنه ای گفت: در آستانه اربعین حسینی (ع) هستیم و خداوند را شاکریم که توفیقی نصیب ما شد تا این مراسم را به یاد اربعین سال‌های گذشته آقا ابا عبدالله الحسین (ع) برگزار و از دست اندرکاران برگزاری اربعین حسینی (ع) در ناجا تقدیر و تشکر کنیم.

وی با اشاره به هدف برگزاری گردهمایی لبیک گویان ولایت، ادامه داد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور و پیشگیری از آن توفیق خدمتگزاری به زائران آقا ابا عبدالله الحسین (ع) را نداشتیم از این رو با برگزاری این مراسم به یاد آن روزها خلاء به وجود آمده را جبران می‌کنیم.

فرمانده ناجا عنوان کرد: برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) یک کار بزرگ و منشأ خیر و برکت برای نیروی انتظامی بود؛ در این ایام حدود ۳۰ هزار نفر از همکاران ما در مرزهای مهران، شلمچه، چذابه و خسروی حضور داشتند و به مردم خدمت رسانی می‌کردند.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد: با وجود سختی‌های بسیار و پاسخگویی به مراجعه کنندگان در مرزها همکاران ما خستگی ناپذیر بودند و حتی به ماندن و خدمت رسانی بیشتر به زائران حسینی تمایل داشتند.

سردار اشتری ادامه داد: در ایام برگزاری اربعین حسینی (ع) فرماندهان استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان و معاونان آن‌ها همچنین مجموعه معاونت اجتماعی ناجا، بهداری، آگاهی، پلیس راهور و فتا، پلیس پیشگیری، هوا ناجا، یگان ویژه، مرزبانی و … حضور فعال و مؤثر داشتند.

اربعین حسینی (ع) یادآور دوران دفاع مقدس است

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه ایام اربعین یادآور دوران دفاع مقدس است، عنوان کرد: ان شاء الله با ریشه کردن شدن این ویروس منحوس در کشور مجدد بتوانیم اربعین حسینی را همچون سال‌های گذشته برگزار و خدمتگزار زائران گرانقدر باشیم.

سردار اشتری تاکید کرد: جلوه‌های اخلاق، ایثارگری و معنویت در ایام اربعین مشهود بود و باید از این مقطع درس بگیریم و نیروهای ما در این ایام به صورت جهادی، انقلابی، عاشقانه و تمام وقت به مردم خدمت رسانی کنند.

برخورد قاطعانه با مخلان نظم و امنیت، عبادت است

وی با بیان اینکه تمامی وظایف و مأموریت‌ها در نیروی انتظامی بر اساس فرامین مقام عظمای ولایت انجام می‌شود، تصریح کرد: امروز نیروی انتظامی قاطعانه با مخلان نظم و امنیت برخورد می‌کند و این امر به نوعی عبادت است؛ بنابراین بایستی این گونه تصور کنیم، همانطور که خالصانه به عشق امام حسین در مرزها به مردم خدمت رسانی می‌کنیم در طول سال نیز با شور و شعور حسینی انجام وظیفه کنیم.

فرمانده ناجا در پایان تاکید کرد: ما با شهدا عهد بسته ایم و بایستی بر سرپیمان خود بمانیم و این را هم بدانیم که امروز پیروی از مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) در تداوم پیروی از سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) است.منبع:مهر