به گزارش خبرگزاری بسیج پرس سرهنگ غلامرضا کریمی روز پنج شنبه در نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن چهل سالگی دفاع مقدس برنامه‌هایی در استان نظر گرفته شده است.

وی توجه به وجهه مردمی و مخاطب مردمی برنامه‌ها را یکی از تأکیدات مهم در برنامه‌های چهل سالگی دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: همانند برگزاری برنامه‌های کنگره، باید در چهل سالگی دفاع مقدس با محوریت مردم اتفاق بیفتد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی یکی از دستاوردهای مهم دفاع مقدس را راه اندازی گروه‌های جهادی برشمرد و گفت: امروز بسیج سازندگی در قالب گروه‌های جهادی در زمینه محرومیت زدایی فعالیت می‌کند و این امر برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادت دفاع مقدس است.

وی شبکه آموزشی شاد را بستری مناسب برای باز نشر محتواهای تولیدی برشمرد و بیان کرد: امروز با توجه به شرایط کرونا باید از این بستر برای دانش آموزان هم در راستای تبیین دستاوردهای کنگره و هم برنامه‌های چهل سالگی استفاده کرد.

کریمی افزود: برای بازخوانی اقدامات دفاع مقدس علاوه بر فعالیت رزمندگان باید به نقش مردمی در ابعاد مختلف توجه کرد.

وی در ادامه به چاپ ۵ عنوان کتاب، تهیه ۱۸ عنوان کتاب صوتی و معرفی کتاب و نویسندگان شاخص به عنوان برنامه‌های مهم چهل سالگی دفاع مقدس اشاره کرد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: در حوزه فضای مجازی چهل سالگی توسط اداره کل حفظ آثار اپلیکیشن شهدای ماشین سازی، شهدای روحانی استان و اینفوگرافیک تخصصی عملیات‌های دفاع مقدس و یادمان شهدای گمنام تهیه شده که به زودی رونمایی خواهند شد.منبع:مهر