به گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین «رسول مشهوری»، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه آذربایجان‌شرقی با اشاره به برگزاری نخستین نماز جمعه تبریز در مرداد ماه ۱۳۵۸ به امامت آیت الله شهید قاضی طباطبایی اظهار داشت: امامان جمعه حقوق نمی‌گیرند، بلکه مردم زندگی آنان را اداره می‌کنند و به همین دلیل این عده قشر محروم و فداکار جامعه‌اند و ارتباط تنگاتنگی بین ائمه جمعه و اقشار مردم وجود دارد.

مشهوری ادامه داد: این انقلاب اگر هیچ ثمره‌ای هم نداشته باشد فقط برگزاری فریضه الهی نمازجمعه که در قرآن به اقامه آن تاکید شده است و توسط امام خمینی(ره) در پنجم مرداد ۱۳۵۸ احیا شد، کافی است.

وی افزود: مجوز اقامه نماز جمعه و تعیین امام جمعه برای شهرهای بالای پنج هزار نفر جمعیت صادر می‌شود و یکی از شرایط آن تامین دفتر و منزل مورد نیاز از سوی مردم محل است.

حجت الاسلام مشهوری بیان کرد: شورای سیاست گذاری ائمه جمعه یک نهاد کاملا مردمی است و ریالی بودجه از تهران به آن تعلق نمی گیرد و سیاست این است که متکی به دولت نباشد و به صورت مردمی اداره شود.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه آذربایجان شرقی اضافه کرد: در حال حاضر نماز جمعه در ۳۶ شهر استان برگزار می شود و درخواست برپایی نماز در دو شهر جدید نیز به تهران ارایه شده است که تا دو ماه آینده در ۳۸ شهر استان نماز جمعه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/