نقد تمدن شوم آمریکا در «تاجران خون»به گزارش گروه فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، بدعهدی‌های مداوم آمریکا و ظلم بی‌پایان به ملت‌ها و حتی به شهروندان خود، این روزها بیش از هر زمانی، روی دیگر سکه سیاست نیویورکی‌ها را نشان می‌دهد، نمایش ریشه­‌ها و عقبه این ظلم تاریخی موضوع مستند «تاجران خون» به کارگردانی «وحید هداوند» است که «گروه هنری مهاجر» تهیه کنندگی آن را بر عهده داشته است.

 به گفته هداوند مستند «تاجران خون»، اثری با موضوع ناگفته‌­های تکان­ دهنده، از ریشه‌های تاریخی و شخصیت مخوف کریستف کلمب و چگونگی اشغال آمریکا و قتل عام بومیان این خطه است. فیلم، به پشت پرده سفر کلمب و حوادثی که  به کشتار ۹۵ میلیون بومی آمریکا و سیاهان آفریقایی منجر شد می­پردازد.

همچنین هداوند انتشار مناسب فیلم در حوزه بین‌الملل را عاملی برای روشنگری نسبت به واقعیت آمریکا در اذهان عمومی جهان برشمرد و تصریح کرد: فیلم با نگاه و نقد تمدنی به سراغ آمریکا رفته و در صورت انتشار خوب می‌تواند در سطح بین‌الملل موثر باشد.

مستند «تاجران خون» به تهیه کنندگی و نویسندگی مصطفی آقامحمدلو و فرهاد عباسی و نیز تحقیق و کارگردانی وحید هداوند در دو نسخه انگلیسی و فارسی به ‌زودی در داخل و خارج کشور روی پرده خواهد رفت.

انتهای پیام/ ۱۶۱