نصرالله تاثیر فوق العاده‌ای بر اسرائیلی‌ها داردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در مقاله‌ای درباره سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به تأثیر سخنان سید مقاومت بر صهیونیست‌ها پرداخته و آورده است: علت تأثیر فوق العاده نصرالله بر اسرائیلی‌ها به این علت است که او صادق، قاطع و آگاه به امور اسرائیل است.

این رسانه صهیونیست در ادامه آورده است: نصرالله در رسانه‌های اسرائیلی به عنوان فردی مورد اعتماد مطرح است. او ارتش ما را از لبنان بیرون کرده است و نوعی حالت بازدارندگی در برابر اسرائیل ایجاد کرده است که در کشور‌های عربی پیرامون ما همتا و مانندی ندارد.

هاآرتص می‌نویسد: نصرالله برای اولین بار به عنوان یک رهبر عربی توانست که قاعده موجود نزد رهبران عربی را بشکند و ثابت کرد که موضع گیری بیهوده‌ای نمی‌کند و دروغ نمی‌گوید، بلکه مواضعش دقیق و مورد اطمینان است.

این رسانه آورده است: به این خاطر است که محافل رسانه‌ای در اسرائیل، به سخنرانی‌های نصرالله به عنوان سلاح می‌نگرند. اسرائیلی‌ها آنچه وی می‌گوید را بیشتر از گفته‌های مسئولان خود باور می‌کنند به ویژه که نصرالله اسرائیل را سست‌تر از خانه عنکبوت می‌داند.

انتهای پیام/ ۳۴۱