ناامیدی دشمن از اقدام نظامی علیه ایران/ آمریکا به دنبال جنگ علیه زیرساخت‌های حیاتی ایران استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، نهمین رزمایش قطع برق و ارزیابی آماده‌به‌کاری مولد‌های اضطراری با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل، محمدحسن متولی‌زاده مدیرعامل شرکت توانیر و جمعی از مدیران صنعت برق صبح امروز در محل مرکز پایش صنعت برق کشور برگزار شد.

سردار سرتیپ «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این مراسم با قدردانی از زحمات کارکنان شرکت توانیر در تهران و استان‌ها، حفظ کارکرد صنعت برق را حاصل تلاش‌های آنان دانست.

وی ادامه داد: دشمن در تقابل با ایران اسلامی به دلیل توان بالای دفاعی و بازدارندگی و اراده قاطع که مشاهده کرد از حوزه نظامی مأیوس شده است که نقطه عطف این مسئله، انهدام پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا در خلیج فارس بود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه آمریکایی‌ها پس از ناامیدی از جبهه نظامی به دنبال جنگ علیه زیرساخت‌های حیاتی کشور رفتند، تصریح کرد: در این جنگ نوین به دلیل آنکه فاعل جنگ در حوزه سایبری گمنام است، این حملات بیشتر در این حوزه صورت می‌گیرد.

به گفته سردار جلالی زیرساخت‌های حیاتی ایران به دلیل رشد و توسعه سریع، گرایش به سایبری شدن پیدا کرده است؛ لذا حفظ این کارکرد‌ها که پیوندی حیاتی با کیفیت زیست مردم دارد، منوط به پدافند سایبری و رعایت الزامات جامع پدافند غیرعامل است.

وی با بیان اینکه در این زمینه رویکرد ما عملیات پیشگیرانه برای رصد آسیب‌پذیری‌ها و کنترل آمادگی‌هاست، متذکر شد: صنعت برق، صنعتی مادر است و همه کارکرد‌های حیاتی به برق مربوط است؛ لذا عدم اختلال در زیرساخت‌های برق کشور نشان از تاب‌آوری و قوت صنعت برق کشور دارد و قابل تقدیر است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: ظرفیت کنونی مولد‌های اضطراری برق می‌تواند بیشتر شود تا تأمین‌کننده برق اضطراری کشور باشد.

سردار جلالی تأکید کرد: رزمایش‌های سایبری در حوزه برق باید به‌صورت منظم برگزار شود تا ضمن بررسی آسیب‌پذیری‌ها میزان پایداری شبکه ارتقا یابد.

انتهای پیام/ ۲۰۰