میز مذاکره با آمریکا میز تسلیم استبه گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از بوشهر، آیت‌الله «غلامعلی صفایی بوشهری» امروز پیش از درس خارج فقه در واکنش به سخنان رئیس جمهور درباره صلح امام حسن (ع) با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع‌الاول و با اظهار امیدواری برای بهره‌مندی خیر و برکت همه مردم در این ماه با ارزش اظهار داشت: خدمات و تلاش همگان در ماه محرم و صفر در اعتلای نام مکتب اهل بیت (ع) به ویژه حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) قابل تحسین و ستایش است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه ما هرچه داریم از مکتب اهل بیت (ع) و نام حضرت سیدالشهدا(ع) است، گفت: جهان آینده به نام حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) رقم می‌خورد طلیعه این حرکت و این طریق الان در جهان مشاهده می‌شود که یکی از آنها سفر اربعین و پیاده‌روی جهانی اربعین حسینی است.

امام جمعه بوشهر، با تاکید بر تحقیقات صحیح بر روی مسائل دینی و اسلام افزود: انسان باید در بررسی موضوعات دینی و مذهبی با تحقیقات و دقت بر انجام دهد تا موارد نظر را کشف و بیان کند و خدای نکرده طوری نباشد که وقایع به گونه‌ای تعریف شود انسان خودش در منظومه فکری طراحی کند.

صفایی بوشهری، با اشاره به تاریخ حکومت امام حسن مجتبی (ع) تصریح کرد: در رابطه با تاریخ حکومت این امام (ع) یکی از پیچیده‌ترین تاریخ سیاسی اسلام در زمان امام حسن مجتبی (ع) بوده است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در رابطه با کار بزرگ امام حسن مجتبی (ع) بیاناتی ارائه کردند تصریح کرد: متاسفانه گاهی دیده می‌شود برخی به سبب توجیه کارهای خودشان از آن وقایع به شکل دیگری و با نگاه شخصی ورود پیدا می‌کنند و آن وقایع را طوری معماری و مهندسی می‌کنند که خودشان در نظرشان است اما واقعیت به‌گونه‌ای دیگری است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به مشکلات جامعه گفت: توجه به اقتصاد و معیشت مردم، کارهای انجام نشده و کارهایی که اکنون تا آینده و حل چالش‌های گوناگون باید در اولویت قرار بگیرد و این صحبت‌ها جز ایجاد مشکلات چیز دیگری در پی ندارد.

امام جمعه بوشهر، تلاش جهادی در حل مشکلات جامعه را وظیفه مسئولان دانست و تاکید کرد: خدمت به مردم با تلاش جهادی و بر اساس مبانی اسلام باید در اولویت برنامه مسئولان باشد و اکنون شرایط به‌گونه‌ای نیست که آقایان حرف‌های دیگری بزنند به ویژه تحلیل نادرست از وقایع داشته باشند.

صفایی بوشهری، با تاکید بر اینکه مسئولان باید در خدمت مردم باشند به ساحت مقدس امام حسن مجتبی(ع)  پرداخت و افزود: نقش خواص در عرصه نظام سیاسی اسلام در آن زمان بر امامت و رهبریت خیلی تاثیر منفی گذاشت و این دو مهم را در تنگنا قرار داد.

وی با بیان اینکه در آن زمان دو گروه خواص بودند گفت: یک گروه خواص ولایت‌مدار، مقاوم، با قدرت بالای علمی، عقلانیت سیاسی، بررسی تمام مسائل بر اساس ولایت و جهاد در راه اسلام، مقابله با جریان اسلام ستیز حرکت و جامعه را هدایت می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با اشاره به  گروه خواص دوم افزود: این گروه با اندیشه‌های خودشان نگاه به رهبری، مسائل نظام اسلامی داشتند و بر اساس عقلانیت دینی مسائل را بررسی نمی‌کردند و مهندسی ذهنی خودشان و تحلیل‌های غیراصولی شرایط را طوری آفریدند که نظام در بن‌بست قرار گرفت و رهبریت جامعه دچار یک چالش جدی شد.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه اگر بخواهیم آثار صلح امام حسن(ع) را مورد بررسی قرار دهیم باید ریشه‌های آن مورد بررسی قرار گیرد تاکید کرد: باید در این عرصه بررسی شود که خواص با نظام اسلامی و رهبر دینی، چه کار انجام دادند که دچار این چالش شدند و چه مشکلاتی بر نظام اسلامی ایجاد کردند.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه در این جریان اعمال خواص آثار وسیعی در جامعه اسلامی گذاشت خاطر نشان کرد: باید این مهم مورد بررسی قرار بگیرد که سازش، عدم مقاومت، تحلیل‌های شخصی، عدم توجه به نگاه رهبر جامعه اسلامی، تاثر از قدرت نظامی و سیاسی دشمن، تحلیل غلط از جامعه شناسی مردم، موجب می‌شود که انسان دچار یک فکر و حرکت شود و نظام اسلامی را دچار چالش‌های خاصی کند.

وی مذاکره و مصالح با آمریکا را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این مهم در طول تاریخ ثابت کرده که هیچگاه نتیجه به سود طرف مقابل با آمریکا نخواهد داشت و هر معاهده‌ای هم منعقد شود آمریکا بدعهدی می‌کند و انجام نمی‌هد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر میز مذاکره با آمریکا را میز تسلیم دانست و با بیان اینکه “این مهم در برجام مشاهده شد” خاطر نشان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری، بیان کردند، اساساً در معادله کنونی، فضا، فضای تطبیق حال با زمان امام حسن مجتبی(ع) نیست چراکه ما الان در زمانی قرار داریم که روبه‌رو و رودرو با جهان استکبار قرار داریم و عملاً نیروی ارزشمند نظام اسلامی ایران، ترور و تحریم‌های اقتصادی، سیاسی، علم و فناوری و تهاجم فرهنگی اعمال می‌شود.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه آمریکا، جنگ تمام عیار با نظام اسلامی ایران دارد گفت: در این زمینه بر اساس عقلانیت سیاسی، باید مقاومت در همه عرصه‌های نظامی، اقتصادی،  فرهنگی، علمی مورد توجه قرار بگیرد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه آقایان باید به پیشرفت نظام فکر کنند افزود: آقایان باید توجه بر تکیه به خدا و اهل بیت (ع) داشته باشند و در طریق هدایت‌های رهبر معظم انقلاب باشند نه با تحلیل‌های غیرصحیح در مسیری قرار بگیرند که سرانجام آن سازش و تسلیم باشد.

وی با بیان اینکه آمریکا دنبال براندازی نظام است تصریح کرد: آمریکا این نظام را بر نمی‌تابد و این مسیری که با عزت طی شده به امید خدا با هدایت‌های مقام معظم رهبری، مردم و این جوانان مقاوم و نخبه ان‌شالله در مسیری خواهیم رفت که پیروزی، عزت و اقتدار ایران و اسلام در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/