«احمد گروهی» مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از کرمان با بیان اینکه پیکر دو تن از شهدای دوران دفاع مقدس استان کرمان، شهیدان «حسن حسنی سعدی و حسین رسولی فریدونی» مورد شناسایی قرار گرفته است اظهار داشت: استان کرمان در روز پنج شنبه ۲۴ مهر، همزمان با ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام جعفر صادق (ع) میزبان پیکر مطهر این شهدا است.

وی افزود: پیکر مطهر شهید «حسن حسنی سعدی» پس از ورود به کرمان، جهت انجام مراسم وداع مشایعت خودرویی خواهد شد و پیکر شهید «حسین رسولی فریدونی» جهت مراسم وداع، تشییع و تدفین به سمت سیرجان مشایعت خواهد شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان تصریح کرد: جزئیات مراسم تشییع و تدفین این دو شهید تازه تفحص شده متعاقبا اعلام خواهد شد.

شهید «حسن حسنی سعدی» سال ۱۳۳۱، در روستای سعدی از توابع شهرستان کرمان به دنیا آمد. وی تا پایان دوره ابتدایی درس خواند، در سال ۱۳۵۲ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و دو دختر شد. وی به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و در هشتم مرداد ۱۳۶۲، در مهران براثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

شهید «حسین رسولی فریدونی» ۲۱ مرداد ۱۳۱۳، در شهر پاریز از توابع شهرستان سیرجان متولد شد. وی سال ۱۳۴۳ ازدواج کرد و صاحب سه پسر و دو دختر شد. به‌عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و در هشتم مرداد ۱۳۶۲، در مهران به شهادت رسید.

انتهای پیام/